Google

A mówią, że Google Maps są aktualizowane za rzadko… [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
38

Narzekacie na nieaktualne Google Maps? Nie jest tak źle. Wystarczy spojrzeć co stało się z Mostem Łazienkowskim po ostatnim pożarze. Na mapach Google'a mostu już nie ma, a Warszawa ma jedną przeprawę wodną mniej. Dostatecznie szybka reakcja? Most Łazienkowski w Google Maps Zamiast mostu mamy d...

Narzekacie na nieaktualne Google Maps? Nie jest tak źle. Wystarczy spojrzeć co stało się z Mostem Łazienkowskim po ostatnim pożarze. Na mapach Google'a mostu już nie ma, a Warszawa ma jedną przeprawę wodną mniej. Dostatecznie szybka reakcja?

Most Łazienkowski w Google Maps

Zamiast mostu mamy delikatnie zarysowaną szarą linię, która pojawia się tylko przy znacznym przybliżeniu. Google dość szybko zareagował na te zmiany. Być może ma to związek z potrzebą utrzymania należytej efektywności systemu nawigacji. Gdyby most w dalszym ciągu był dostępny, mobilna wersja map (desktopowa zresztą też) uwzględniałaby go podczas obliczania map. Nie bez znaczenia na pewno jest tutaj też feedback ze strony użytkowników. Tak czy inaczej reakcja godna pochwały.

Dwa nowe laptopy VAIO

W Tokyo zaprezentowane zostały dwa nowe flagowe laptopy VAIO : Z oraz Z Canvas. Urządzenia charakteryzują się smukłymi konstrukcjami wykonanymi z metalu (model Z waży 1,34 kg przy grubości 16,8 mm) oraz topowymi podzespołami z dyskiem SSD oraz procesorem Core i7 piątej generacji na czele. Pierwszy z nich posiada 13,3-calową matrycę i jest dostępny w Japonii w preordzerze już teraz. Drugi zadebiutuje dopiero w maju i otrzyma 12,1-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1704 px i 94 proc. pokryciu barw Adobe RBG. Dodatkowym atutem modelu Z Canvas ma być hybrydowa konstrukcja - klawiaturę odepniemy od ekranu, otrzymują w ten sposób duży tablet.

Samsung rusza z produkcją Exynosów w 14 nm

Niebawem zobaczymy zaktualizowaną wersję Exynosów 7 Octa. Poprzednia była wykonana w procesie technologicznym 20 nm. Teraz Koreańczycy schodzą do 14 nm. W praktyce ma to sprawić, że chipy będą 20 proc. szybsze i o 35 proc. bardziej energooszczędne. W tym roku mamy zobaczyć je w wielu różnych typach urządzeń. Koreański koncern nie jest pierwszym, który przechodzi na tak niską litografię. Wcześniej w tym roku mieliśmy już premierę układów Intel Broadwell. Różnica jest jednak zasadnicza, bo Samsung opiera swoje chipy na architekturze ARMv8, a Intel produkuje układy x86.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu