Felietony

A dragon is coming - to Generation Mobile 2013. Czyli co nas czeka za 5 dni!

Grzegorz Marczak
A dragon is coming - to Generation Mobile 2013. Czyli co nas czeka za 5 dni!
6

Bardzo miło mi jest poinformować, że głównym partnerem konferencji Generation Mobile 2013 została amerykańska firma Qualcomm, specjalizująca się w komunikacji bezprzewodowej oraz rozwiązaniach mobilnych. Procesory tej firmy a szczególnie ostatnią serię czyli Qualcomm Snapdragon s4 pro będą dobrz...

Bardzo miło mi jest poinformować, że głównym partnerem konferencji Generation Mobile 2013 została amerykańska firma Qualcomm, specjalizująca się w komunikacji bezprzewodowej oraz rozwiązaniach mobilnych. Procesory tej firmy a szczególnie ostatnią serię czyli Qualcomm Snapdragon s4 pro będą dobrze znane wszystkim tym którzy interesują się specyfikacją nowoczesnych urządzeń mobilnych w tym tak samo smartphonów jak i tabletów.

Cieszę się niezmiernie, że tej klasy firma przyłączyła się do partnerów Generation Mobile. Ta edycja konferencji będzie wyjątkowo bo mamy naprawdę po brzegi zapełniony program świetnymi prezentacjami. Będzie też wiele niespodzianek dla uczestników w tym ciekawych konkursów z jak słyszałem super nagrodami od naszych sponsorów. Mamy też niespodzianki, które ujawnimy dopiero podczas samej konferencji, do zaskoczenia wszystkich szykują się też zresztą i sami prelegenci.

Film z pierwszej edycji Generation Mobile :

Tym którzy się nie zdecydowali pozwolę sobie zaprezentować krótki opis pierwszego dnia konferencji i tematów jakie będziemy poruszać. Otóż zaczynamy całą konferencję od wyników dedykowanego badania Generation Mobile 2013 opracowanego przy współpracy z jednostką badawczą NK. Ma to być taki podkład i wprowadzenie do konferencji. Następnie Spotify opowie nam jak rozwijać swój biznes na wieloplatformowych urządzeniach mobilnych, jak zabrać się za proces przygotowywania własnych aplikacji dla tak wielu ekosystemów.

W kolejnej prezentacji PayPal podzieli się z nami informacjami jak technologia mobilna wpływa na handel i sprzedaż i jakie te zmiany wygenerowały możliwości i nowe trendy nie tylko jeśli chodzi o płatności mobile. Będzie też sporo przykładów i ciekawych casów. Dla tych którzy nie byli z nami w zeszłym roku dodam, że PayPal miał jedną z najlepiej ocenionych prezentacji podczas konferencji.

Po prezentacji PayPal nie spuszczamy z tonu bo następnym będzie znany i lubiany przez wszystkich Evernote. Dmitry Stavisky, którego udało się nam zaprosić do Polski opowie nam o tym jak zbudować globalny startup, jakie znaczenie ma dla nich mobile itp. Będzie też ze strony Evernote exclusive announcemen podczas konferencji!

Następnym punktem programu będą wystąpienia naszych banków w których Bank Zachodni WBK przedstawi nam sytuację w Polsce jeśli chodzi o płatności i bankowość mobilną. Oraz jak na tym wszystkim skorzystamy my czyli końcowi użytkownicy. W kolejnej prezentacji PKO Bank Polski przedstawi swoją innowacyjną aplikacją do płatności mobilnych z funkcjami bankowości mobilnej.

To co opisałem powyżej to dopiero początek konferencji bo atrakcji przed uczestnikami jest jeszcze bardzo dużo (konkursy, analizy, panele dyskusyjne i niespodzianki). Pierwszego dnia wystąpią jeszcze bowiem przedstawiciele Qualcomm, Xyo, SerwerSMS.pl, T-Mobile oraz odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom w konkursie AppAward!. I to tylko dzień pierwszy , a jest jeszcze przecież druga część konferencji dnia następnego.

Nie chcę jednak wszystkiego opisywać aby was nie zanudzać. Jeśli kogoś zainteresowałem to zapraszam do rejestracji. Do konferencji zostało już tylko 5 dni. I szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać!

Przypomnę tylko, że spotykamy się 25-26 Marzec o godzinie 9:15 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie
przy ulicy Kawęczyńska 36, Warszawa (www.wsm.warszawa.pl)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu