Technologie

5G nie wypaliło Ci jeszcze mózgu? Szykuj się na 6G!

Dawid Pacholczyk
5G nie wypaliło Ci jeszcze mózgu? Szykuj się na 6G!
94

Ledwie ruszamy z 5G, a złowroga technologia 6G już wychyla się zza rogu! Czy oni nigdy nie dadzą nam spokoju? Czy mało im wypalonych dziur w mózgach?

Jeśli myśleliście, że Wasze aluminiowe czapki mogą w końcu powędrować na zasłużoną emeryturę do żółtego kosza na śmieci, to jesteście w błędzie! Maszty 5G palą się w najlepsze, codziennie możnasmażyć na nich kiełbaski, ale to stanowczo za mało! Nie udało się przestraszyć postępu i nie dość, że się nie cofa, to bezczelnie robi kolejny krok naprzód. Dopiero co korporacje zaczęły nas smażyć tym okropnym 5G, a już trwają eksperymenty z technologią 6G! Co z nami będzie?

MediaTek reżyserem przyszłej zagłady

Niszczycielem ludzkości jest Tajwańska firma MediaTek, który już przykłada rękę do smażenia naszych głów nikczemnym 5G. Aż ciężko mi się o tym pisze. Według najnowszych raportów firma ta po cichu i dyskretnie szykuje kolejny akt zagłady, a jest nim technologia 6G.

Co gorsza robi na naszej europejskiej ziemi…w Finlandii! Myślicie, że gorzej być nie może? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że MediaTek ma wsparcie i to na wielu polach. Huawei i Samsung również oficjalnie przyznały się do pracy nad technologią 6G. To nie wszystko! Rząd Finlandii przy wsparciu tamtejszych uniwersytetów planuje z niej skorzystać w okolicach roku 2030. Czy oni niczego nie rozumieją?! Czy nie widzą zbliżającej się zagłady?!

Mroczna technologia 6G

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest dokładnie zła i nikczemna technologia 6G i jakim cudem rządy i korporacje są w stanie ukrywać przed nami kolejne przypadku wypalonych mózgów?

Nikt tego nie wie! Tak tak, teraz już w pełni poważnie. Technologia 6G to – jak cyferka wskazuje – następca 5G jednak, póki ci nie wiemy wiele na temat jej możliwości, ograniczeń czy wpływu na cokolwiek. Według wstępnych szacunków przewidywana przepustowość będzie na poziomie 1Tb/s (terabitów na sekundę, czyli 1000 gigabitów). Mówiąc krótko 6G sprawie, że 5G będzie wyglądać jak mało śmieszny żart. Wszystko to przy minimalnym opóźnieniu (tzw. ping), który ma wynosić 0,1ms.

Jak ma to działać? Podobnie jak w większości przypadkach, dorzucimy do pieca. Technologia 6G ma opierać się o częstotliwości gdzieś między 100GHz, a 1 THz. Już czuję, jak dymi mi się głowa od tych mrocznych fal.

Czy to znaczy, że wygraliśmy i 5G upadło?

Niestety nie. Walka dalej trwa! Tak samo przecież było w przypadku technologii 5G, której pierwsze badania ruszały wraz z uruchamianiem 4G. Rozwój jednej generacji nie ma wpływu na trwające działania związane z jej następcą. W przypadku technologii 6G pierwsze oficjalne badania sięgają początków roku 2018. Tak przynajmniej twierdzi chińskie Ministerstwo Przemysłu oraz Technologii Informacyjnych.

Ja sobie życzę tylko jednego. Aby naukowcy i korporacje wzięły sobie głęboko do serca wydarzenia związane z aktywną walką i aktami wandalizmu, które są wywoływane przez 5G. Chciałbym, aby w momencie wdrażania kolejnej generacji rozwiązań byli lepiej przygotowani i aby technologia w nikim nie wzbudzała takich obaw jak teraz. Czy to się im uda? Czas pokaże.

 

grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu