Moje przemyślenia

50 GB przestrzeni w Box.net za darmo! Łap okazje [aktualizacja]

Jan Rybczyński
50 GB przestrzeni w Box.net za darmo! Łap okazje [aktualizacja]
33

Box.net oferuje usługę porównywalną do Dropbox chociaż dostarcza więcej, bardziej zaawansowanych funkcji i dodatków, zwłaszcza pod kątem wirtualnej współpracy całego zespołu. W każdym razie wczoraj Box.net ogłosił, że przez następne 50 dni każdy kto założy lub zaloguje się na konto przez aplikację m...

Box.net oferuje usługę porównywalną do Dropbox chociaż dostarcza więcej, bardziej zaawansowanych funkcji i dodatków, zwłaszcza pod kątem wirtualnej współpracy całego zespołu. W każdym razie wczoraj Box.net ogłosił, że przez następne 50 dni każdy kto założy lub zaloguje się na konto przez aplikację mobilną na iOS, dostanie za darmo i "do końca życia" 50 GB przestrzeni.

Gdzie jest haczyk? Grzegorz Marczak sprawdził dzisiaj czy faktycznie wystarczy pobrać aplikacje i się zalogować. Wystarczy, natychmiast dostajemy informacje o powiększeniu pojemności naszego konta.

Co jest ciekawe to fakt, że nie mamy tutaj żadnych kodów. Jeśli więc nie macie iPhone'a to wystarczy na chwilę pożyczyć go od znajomego, zalogować się na swoje konto i cieszyć z 50 GB (oczywiście trzeba pamiętać aby się wylogować:) ).

Muszę przyznać, że argument 50 GB (które prawdopodobnie zaspokoją moje potrzeby na kilka lat) za darmo przemawia do mnie na tyle, że zastanawiam się nad przesiadką z Dropboksa :). Przetestuje usługę w nadchodzących dniach i podzielę się swoimi wrażeniami dotyczącymi przesiadki.

Pozostaje jeszcze kwestia rozmaitych limitów. Domyślnie Box.net pozwala przesłać na serwis pliki o wielkości do 25 MB. To trochę mało. Nawet płatny plan obejmuje pliki do wielkości 1 GB, podczas gdy darmowe konto Dropboksa nie ma takich ograniczeń. Musze jeszcze sprawdzić, czy z promocją darmowych 50 GB łączy się powiększenie limitu wielkości pojedynczego pliku.

Poza tym Box.net oferuje znacznie bogatsze funkcje, niż Dropbox. Jest nastawiony na współpracę w zespole, umożliwia edycje rozmaitych dokumentów on-line, bez konieczności pobierania ich na dysk twardy. Oferuje integrację z Dokumentami Google i niektórymi systemami CRM.

Myślę, że warto skorzystać z promocji i samemu przekonać się co Box.net ma do zaoferowania.

Aktualizacja:

Wygląda jednak na to, że haczyki są. Na tyle poważne, że zastąpienie Dropboksa jest wykluczone. Po pierwsze synchronizacja jest możliwa tylko na płatnym koncie. Nawet na poszerzonym do promocyjnych 50 GB Box.net nie można synchronizować plików w łaty sposób, na co zwrócił uwagę w komentarzach Łukasz Macheta. Po drugie są restrykcyjne limity wielkości plików. Da promocyjnego konta wynoszą 100 MB na plik, jak poinformował w komentarzach Tomasz Sawko.

Może nie są to kruczki bezpośrednio związane z promocja 50 GB, bo darmowe konto również nie podlega synchronizacji, a limit pliku jest jeszcze mniejszy (25 MB) jednak te ograniczenia, o których Box.net nie informuje w widoczny sposób, wykluczają zastąpienie Dropboksa przez Box.net.

Najwyraźniej Box.net celuje w inną grupę docelową. Zamiast na możliwościach synchronizacji, przechowywania i udostępniania dużych plików, bardziej skupia się na kolaboracji pomiędzy współpracownikami. Takie podejście bardziej odpowiada klientowi biznesowemu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na wszelki wypadek z promocji skorzystać, jednak Dropbox i serwisy konkurencyjne w postaci Sugarsync czy SpiderOak pozostają wciąż bez mocnej konkurencji ze strony Box.net.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

box.net