Mobile

5 smartfonów, które wyprzedziły swoje czasy

Krzysztof Rojek
Kliknij, aby włączyć dźwięk
4

Niektóre rozwiązania, które uznajemy za raczej współczesne trendy, zostały po raz pierwszy wprowadzone w urządzeniach wiele lat temu. Kto był prekursorem?

W wielu dziedzinach życia bycie pierwszym popłaca. Nie mówię tu już nawet o sporcie, ale w kwestii firm bycie pierwszym na rynku z jakąś technologią sprawia, że ma się nawet czasową wyłączność. Jeżeli jednak spojrzymy na świat smartfonów, zauważymy, że inaczej niż w wielu innych przypadkach, bycie pierwszym wcale nie znaczy, że jest się najlepszym. Ba, jest szereg przykładów na to, że firmy, które zadebiutowały z jakąś nową funkcją nie tylko nie potrafiły jej dobrze wykorzystać, ale często konkurencja szybko przechwytywała pomysły i ulepszała rozwiązania do tego stopnia, że nikt już nie pamiętał o tym, kto jako pierwszy zaczynał dany trend. Dlatego też chciałbym dziś pokazać wam 5 urządzeń, które zdecydowanie wyprzedziły swoje czasy i jako pierwsze posiadały funkcje, które dziś uznajemy za standard.

Jaki smartfon miał jako pierwszy podwójny aparat? Kto jako pierwszy mógł pochwalić się szybkim odświeżaniem? Jaki telefony rozpoczęły modę na szybkie ładowanie? Tego dowiecie się z naszego najnowszego filmu na AntywebTV.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu