Mobile

5 klasycznych telefonów, które chciałbym żeby wróciły - nie oceniajcie!

Konrad Kozłowski
5 klasycznych telefonów, które chciałbym żeby wróciły - nie oceniajcie!
52

Za sprawą HMD Global powróciła marka Nokia oraz klasyczne, kultowe wręcz modele. O tym, czy wróciły tylko z nazwy, czy faktycznie są godne swoich pierwowzorów - to odrębna sprawa - ponieważ najciekawsze jest tu zjawisko przeogromnego zainteresowania telefonami retro. A gdyby nie tylko Nokia zdecydowała się na przywrócenie swoich tradycyjnych telefonów? Oto moja lista życzeń!

Sony (Ericsson) K800i

Podczas gdy Nokia N73 zachęcała większym ekranem, głośnikami stereo i systemem operacyjnym, efekt pracy szwedzko-japońskiej spółki brylował na rynku telefonów, jako lider w kategorii aparatów przenośnych. Taka była moja opinia i takie są moje wspomnienia. Owszem, model K800i miał swoje wady - joystick! - ale jako aparat i odtwarzacz muzyczny sprawdzał się fenomenalnie. Z pierwszej z tych ról wywiązywał się na tyle dobrze, że porzuciłem plany zakupu aparatu cyfrowego jakiegokolwiek rodzaju.

Czy możliwy jest powrót duetu Sony i Ericssona? To mało prawdopodobne, ale może Japończycy sami spróbowaliby przywrócić legendę? Znacznie lepszy aparat z jednej strony, a po drugiej zwykły telefon? Sony K800i 2018 kupowałbym w ciemno.

Sony Xperia Play

O tym telefonie mówiło się i wciąż mówi całkiem sporo, ale z jakichś powodów ominęło mnie to całe zamieszanie wokół telefonu-konsoli od Sony. Początkowo odstraszała cena, a później brak wsparcia. Producent nie zapewniał na bieżąco aktualizacji systemowych, a twórcy gier wcale nie palili się do przystosowania swoich tytułów do obsługi za pomocą klawiszy, które posiadał tylko jeden model smartfonu na rynku. I tak mityczny PlayStation-phone stał się jedną z porażek Sony, czego niezmiernie żałuję do dzisiaj.

Szanse na kolejną próbę Sony w stworzeniu mobilnego sprzętu do grania są minimalne, szczególnie po tym, co spotkało Playstation Vita. Nie do końca wiem, czy tym razem gry miałyby pochodzić z Google Play, czy może powstałaby odrębna mobilna platforma, ale z chęcią ujrzałbym na rynku coś na wzór Xperia Play. Nintendo pokazało, że mobilne granie wciąż ma pole do popisu, a ekosystem Sony mógłby świetnie zwiększać możliwości takiego telefonu PlayStation.

Sony Ericsson Walkman W800i

Grafika: Wiki

Tak, kolejny szwedzko-japoński model. Prawdziwa legenda. Tym, którzy nieco bardziej zaangażowanie śledzili losy marki Sony Ericsson lub stawali się wręcz jej fanami, tego telefonu przedstawiać nie trzeba. Tym, których to ominęło nie będę nawet próbował tego opisywać i zaznaczę jedynie, że W800i to pierwszy Walkman w linii telefonów Sony Ericsson.

Wspierający najnowsze standardy Hi-Res i technologie Bluetooth LDAC, w zestawie ze świetną parą słuchawek? W 2025 roku, na uczczenie 20-lecia modelu byłoby w sam raz...

Nokia N73

Czas na Fina! Od zawsze byłem pod wrażeniem tego, jak udanym i popularnym telefonem była Nokia N73. Podejrzewam, że znaczna większość użytkowników tego modelu nie zdawała sobie sprawy z jego możliwości (co przypomina mi dzisiejszą sytuację ze smartfonami;), ale nie ulega wątpliwości, że delikatne zwiększenie ekranu, ale zachowanie świetnego aparatu i klawiszy mogłoby być kolejnym wabikiem na fanów i ciekawskich.

Nokia 3510i

Kolorowy wyświetlacz! Zegarek na ekranie w formie wygaszacza! To dopiero było! A poza tym - to mój pierwszy telefon. Wyjazd na obóz trwający tydzień mógłby odbyć się nawet bez ładowarki, ale wolałem nie ryzykować. No i to połączenie kolorów granatowego z pomarańczowym. To bardzo osobiste życzenie (w sumie chyba tak jak i pozostałe), ale nie mogłem nie umieścić tego modelu na takiej liście.

A jaki telefon w nowo-starej odsłonie Wy chcielibyście zobaczyć?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu