Linux

5 gier na Linuksa, w które warto zagrać - vol. 4

Rafał Kurczyński
5 gier na Linuksa, w które warto zagrać - vol. 4
19

Wielu z was nie sądziło, że to kiedykolwiek nastąpi - czwarty odcinek pięciu gier na Linuksa, w które warto zagrać - jeżeli dobrze liczę, po dzisiejszym dniu poznacie aż 20 gier - jak widzicie, można sobie na Linuksie przyjemnie pograć bez użycia W.I.N.E. Tak, jak w poprzednim odcinku, rozejrzałe...

Wielu z was nie sądziło, że to kiedykolwiek nastąpi - czwarty odcinek pięciu gier na Linuksa, w które warto zagrać - jeżeli dobrze liczę, po dzisiejszym dniu poznacie aż 20 gier - jak widzicie, można sobie na Linuksie przyjemnie pograć bez użycia W.I.N.E.

Tak, jak w poprzednim odcinku, rozejrzałem się za kolejną partią ciekawych gier na moją ulubioną dystrybucję Linuksa - Ubuntu. Co prawda, zakupiłem Macbooka i przesiadłem się na OS X (choć pewnie szybko się to zmieni), jednak nie oznacza to, że porzucę działalność w społeczności - zobaczmy więc, co ciekawego znajdziemy w Steam.

Half Life 2

Nie wiele jest gier, które bez problemu można nazwać symbolem danego gatunku. Half Life, będący tworem Valve, jest jedną z najpopularniejszych gier FPS na świecie, a jego fabuła i główny bohater pokazują nam, że czasami warto być cichym wojownikiem w walce o swoje racje.

Druga część gry jest kontynuacją swojej poprzedniczki z 1999 roku i jest "podstawką" pod dwie kolejne części - Epizod pierwszy i drugi. Grę polecam dosłownie każdemu, znajdziecie ją tutaj.

Duke Nukem 3D

Uwaga! Książę na scenie! Jeżeli graliście na komputerze w późnych latach 90-tych XX wieku, na sto procent kojarzycie tak legendarną grę jak Duke Nukem 3D. Gra po latach została uaktualniona i opublikowana na łamach platformy Steam, skąd możecie ją zakupić.

Legendarny tytuł możecie spokojnie zainstalować na Ubuntu 14.04 i starszych, dostarczając sobie przy grze naprawdę dużo frajdy - w końcu jest to jedna z tych gier, które nigdy się nie nudzą! Księcia odnajdziecie tutaj.

Wargame: European Escalation

Jedni lubią wyścigi, drudzy FPS - trzeci zaś strategię czasu rzeczywistego. Bardzo mocną pozycją wśród Linuksa jest WarGame, a jest to gra opowiadająca o niczym innym, jak o wojnie.

WarGame zadziwia swoich graczy tym, że powierzchnia rozgrywki jest naprawdę ogromna, a wachlarz rozwiązań, w postaci wykonywanych ruchów oraz obfitego arsenału jest w stanie zadowolić nawet bardzo wymagającego gracza. Jeżeli chcecie się spróbować i pokazać, że jesteście dobrymi strategami, pomimo presji otaczających was wojny - spróbujcie tej gry!

Anomaly 2

Anomaly jest jedną z niewielu polskich gier, z których możemy być naprawdę dumni.  Pierwsza część tej gry stała się gigantycznym hitem, najpierw pobijając rekordy sprzedaży na platformach mobilnych Apple i Google, następnie przenosząc się na komputery osobiste z systemami OS X, Windows oraz Linux, ostatecznie dokując na przenośnych i dużych konsolach, takich jak PlayStation 3.

Anomaly 2 - kontynuacja sagi, jest rozwinięciem gry z uwzględnieniem nowych, ciekawych elementów, takich, jak piękne krajobrazy 3D, pokazujące nam, że gra komputerowa dla telefonów, komputerów i konsol nie musi być zwykłą, szarą i prostą produkcją, nudzącą się po paru minutach gry - znajdziecie ją tutaj.

Penumbra Overture

Jeżeli graliście kiedykolwiek w Amnezję, albo chociaż w Silent Hill, Penumbra będzie grą idealną dla was. Parę godzin wciągającej opowieści, która niejednokrotnie wywołuje w nas uczucie lęku i przerażenie, które kroczy za nami, gdy chodzimy po ciemnym mieszkaniu w nocy.

Penumbra różni się od Amnezji między innymi tym, że odwrotnie do np. Maszyny od świń, tutaj mamy możliwość samoobrony za pomocą podniesionych przedmiotów, czy nawet broni. Jeżeli lubicie naprawdę dobre horrory i chcecie tej nocy poczuć zastrzyk alternatywy - zapraszam do Steam!

Jak więc widzicie, w ten sposób zakończyliśmy kolejny odcinek z serii "graj na Pingwinie, lub kup konsolę". Myślę, że spotkamy się tu jeszcze raz, aby poznać kolejne ciekawe gry, których jednak nie ma tak mało, jak prognozował to niejeden użytkownik systemu Microsoftu. Z Bogiem! Miłego wieczoru. :)

Grafiki: Steam;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

linuxUbuntusteamhalf-life