YouTube

5 dobrych polskich kanałów na YouTube o tematyce gier

Paweł Winiarski
5 dobrych polskich kanałów na YouTube o tematyce gier
64

Lepiej samemu grać niż oglądać - oczywiście w pełni się z tym zgadzam. Ale nawet jeśli oglądacie jakiegoś letsplayera, to nie tylko ze względu na ogrywaną produkcję, ale również jego samego. Z drugiej strony na YouTube można znaleźć kanały, które poruszają tematykę gier również w inny sposób - są prowadzący tworzący świetne recenzje lub naprawdę dobrą publicystykę. Wybrałem dla Was 5 takich kanałów na polskim YouTube.

Zestawienie jest oczywiście subiektywne i przedstawia moje top 5 – serwis jest jednak tak bogaty w kanały i materiały tego typu, że bez problemu znajdziecie coś dla siebie. Choćby klikając w podesłane przez YT rekomendacje po wejściu na kanał z poniższej listy.

Tomasz Drabik (quaz9)

Quaz to jedna z najciekawszych, z zarazem najskromniejszych i najbardziej pracowitych postaci na polskiej scenie growego YT. Najpierw tworzył recenzje dla serwisu Gaminator, gdzieś tam nieśmiało rozwijając na boku swój kanał - później poświęcił mu się w całości. A ostatecznie założył Patronite, rzucił normalną pracę i zainwestował w kanał 100% czasu. Drugiego takiego miejsca w polskiej sieci nie ma - tu fajny humor spotyka się z konkretną wiedzą i rzetelnością. Recenzje, publicystyka i świetna seria GlitchMistrz - od tego zacznijcie.

Remigiusz Maciaszek (RockAlone2k)

Remigiusz Maciaszek to youtuber starej daty, który od lat trzyma się w polskiej growej czołówce. Trudno odmówić mu konsekwencji, bo mimo zmieniających się trendów, konsekwentnie robi swoje. Czyli przede wszystkim nagrywa rozgrywkę z gier - nowych, starszych, singlowych i sieciowych. Sporo tego na jego kanale i jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie w przyjemny sposób zapoznać się z grą przed zakupem - polecam. Kanał Remigiusza polecam również rodzicom, którzy chcą podsunąć swoim dzieciakom miejsce, gdzie te mogłyby coś na temat gier pooglądać. Zero przekleństw, przyjemna narracja i pełna świadomość tego, że mówi się również do młodszego odbiorcy. Jako rodzic bardzo żałuję, że nie ma na polskim YouTube więcej takich kanałów.

NRGeek

U NRGeeka znajdziecie wszystko - unboxingi, recenzje, retro, materiały z rozgrywki. Kanał docenią przede wszystkim osoby, którym nie jest po drodze z nowymi, dużymi i mocno promowanymi produkcjami. U NRGeeka bez problemu znajdą mniej popularne (co nie znaczy oczywiście gorsze) gry. W wielu komentarzach na temat tego kanału czytałem "duża wiedza i opowiada z głowy, a nie z kartki" - prowadzący sprawia dokładnie takie wrażenie.

TVGry.pl

To kanał redaktorów popularnego portalu gry-online.pl. Bez wątpienia jedno z najciekawszych i najlepiej prowadzonych miejsc na polskim growym YouTube. Recenzje, opinie, podsumowania i świetnie zrealizowana publicystyka to największe atuty tego projektu. Trzeba też pamiętać, że mimo innego niż kilka lat temu składu (pracował tam kiedyś Krzysztof Gonciarz), to cały czas wysokiej klasy profesjonaliści, którzy na grach zjedli zęby i co równie ważne - potrafią w profesjonalnych sposób przenieść tę wiedzę na materiał wideo.

Arhn.eu

Prowadzący kanał arhn.eu Dark Archon to prawdziwy maniak gier i czuć to w jego każdym materiale - może właśnie dlatego tak dobrze się je ogląda. Sam zaglądam tam przede wszystkim po recenzje sprzętów, w tym również sprzętów retro. Polecam też zapoznać się z bogatą w treść publicystyką na temat gier - mogłoby się wydawać, że tego typu tematy najlepiej wypadają na papierze, tymczasem Dark Archona słucha się w nich tak dobrze, jak kiedyś czytało najlepsze gazety o grach.

Zachęcam oczywiście do komentowania i podsyłania swoich typów. Sam chętnie dowiem się co Wy oglądacie i co polecacie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot