YouTube

5 dobrych kanałów na YouTube z coverami muzyki z gier

Paweł Winiarski
5 dobrych kanałów na YouTube z coverami muzyki z gier
6

Lubicie czasem posłuchać muzyki z gier w nieoryginalnych aranżacjach? W takim razie mam coś dla Was - 5 moim zdaniem najciekawszych (a na pewno moich ulubionych) kanałów na YouTube, na których zdolni muzycy coverują motywy muzyczne z gier.

Charlie Parra Del Riego

Peruwiański gitarzysta, który bierze na warsztat wiele klasyków rocka i metalu, lubi też czasem pochylić się nad tematem muzycznym z gry. Miałem kiedyś okazję z nim porozmawiać - to fan gier, który kocha klasyki, ale nie stroni również od nowszych produkcji. I takie właśnie rzeczy czuć w jego interpretacjach. Poza tym widać świetną technikę gry i specyficzny feeling, którego nie znajdziecie u innych youtubowych gitarzystów.

Smooth McGroove

Jedni umieją tworzyć covery acapella, inni próbują i nie da się tego słuchać. Pamiętam jak Guile Theme w wykonany Smooth McGroove’a rozchodził się po sieci w 2-13 roku i rozkochiwał w sobie kolejnych fanów muzyki z gier. Bo trzeba przyznać, że pomysł na kanał jest dość oryginalny, a umiejętności operowania głosem autorowi odmówić nie można.

331Erock

Jedna rzeczy, do której na kanale E-rocka można się przyczepić, to jakość materiałów wideo. Śledzę tego gitarzystę od lat i mimo zmiany koncepcji klipów, to cały czas jest amatorszczyzna. Tego samego nie można powiedzieć o muzyce, którą tworzy Eric Calderone. Nawet patrząc na jego tatuaże widać, że to prawdziwy geek jeśli chodzi o gry i komiksy. Słychać to też w jego muzyce, gdzie tematy z gier „spotykają metal”.

Grissini Project

Niewielki (póki co) kanał, w którym pierwsze skrzypce grają…skrzypce. No dobrze, teraz poważnie - skrzypce i instrumenty klawiszowe. Na Grissini Project trafiłem niedawno i zostaję na stałe, motyw muzyczny z Final Fantasy XV kupił mnie od razu. Tu akurat nie mamy styczności z amatorami, ale ze szkolonymi profesjonalistami, co widać i słychać. Trzymam kciuki za kolejne materiały - i oby tych z gier było jak najwięcej, bowiem na kanale znajdziecie też muzykę filmów, anime i bajek Disneya.

Lindsey Stirling

Skrzypaczka z Ameryki, która pokazała się szerokiej publiczności występując w America’s Got Talent. Jestem prawie pewien, że o niej słyszeliście, ale możecie nie wiedzieć, że zdarza się jej zrobić własną interpretację motywów muzycznych z gier. Jej materiały to nie tylko jednak świetnie zaaranżowane utwory, ale również teledyski, w których wciela się w postacie z gier. Dlatego warto obejrzeć wszystkie materiały z jej growej playlisty.

Zdarza się, że cover wypada lepiej niż oryginał, innym razem mocno się od niego różni i gdyby nie podpis, pewnie coś by w głowie świtało, ale skojarzenie z konkretną grą sprawiłoby trudność. Między innymi dlatego lubię podróżować po sieci i szukać takich coverów, później zapętlam go na cały dzień i mam z tego frajdę. Oczywiście często wracam też do ulubionych utworów w oryginale, a swego czasu zdarzało mi się samemu interpretować ulubione kawałki.

A Wy jakie kanały z coverami growych motywów muzycznych byście polecili? Podzielcie się swoimi odkryciami.

A jeśli szukacie fajnych treści na YouTube, zajrzyjcie też w nasze zestawienia:

5 ciekawych kanałów o tematyce fitness
5 ciekawych kanałów o starych grach
5 ciekawych kanałów o tematyce naukowej 
5 ciekawych kanałów o filmach i serialach

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu