Android

3 systemy, jeden telefon. Alcatel OneTouch PIXI 3 próbuje inaczej

Jakub Szczęsny
3 systemy, jeden telefon. Alcatel OneTouch PIXI 3 próbuje inaczej
16

Od razu zaznaczam - nie mówię tutaj o ładowaniu do jednego telefonu 3 systemów operacyjnych. To zwyczajnie nie miałoby sensu i zapewne by się nie udało. Dlaczego - tłumaczyć raczej nie muszę. Jednak Alcatel planuje stworzyć urządzenie, które będzie dostępne właściwie w kilkunastu wariantach, jeśli d...

Od razu zaznaczam - nie mówię tutaj o ładowaniu do jednego telefonu 3 systemów operacyjnych. To zwyczajnie nie miałoby sensu i zapewne by się nie udało. Dlaczego - tłumaczyć raczej nie muszę. Jednak Alcatel planuje stworzyć urządzenie, które będzie dostępne właściwie w kilkunastu wariantach, jeśli do zliczenia ich dołączymy fakt, iż telefon będzie dostępny aż w czterech wariantach "wielkościowych".

Obok smartwatcha, który będzie dostępny w przyjaznej dla konsumenta cenie, Alcatel zdecyduje się zaprezentować urządzenie, które nie dość, że także nie będzie drogie, to w dodatku spróbuje zadowolić każdego konsumenta nowych technologii. Od dużego do małego - 4 wersje urządzenia zaoferują odpowiednio: 3,5, 4, 4,5 oraz 5 cali przekątnej ekranu, co pozwoli na pokrycie potrzeb rzeszy klientów. Ja mam zastrzeżenie jedynie do granic, w których dostępny będzie ów telefon. 3,5 dzisiaj to już żałośnie mało - osobiście zabrałbym się za to nieco inaczej - zaczynając od 4 cali, a kończąc na 5,5. Wtedy Alcatel liznąłby wszystkich "wielkościowych półek" - od wariantu "mini" do phabletów, a dla średniaków zostawiając dwa rozsądne wymiary.

Wszystkie, poza najmniejszym wariantem urządzenia będą obsługiwać sieci 4G LTE - jak dla mnie to akurat sprawa drugorzędna. Liczę przede wszystkim na rozsądny czas pracy na jednym cyklu ładowania. Nie jest nam znana (na razie) specyfikacja tej linii urządzeń, jednak obstawiam, że znajdziemy tam 4-rdzeniowego Snapdragona pracującego wespół z 1 GB pamięci RAM. Dla użytkownika zapewne zostanie oddane 8 GB pamięci masowej (pomniejszonej o system operacyjny) oraz slot na karty pamięci. Pamiętajcie jednak, że to jedynie moje typy, które mogą się nie pokryć z tym, co szykuje dla nas Alcatel.

To, co wyróżnia tę linię urządzeń to podejście do systemów operacyjnych, które może nie jest szczególnie nowatorskie... ale wydaje się być bardzo "swobodne". W zależności od preferencji użytkownika, może on wybrać sobie jeden z trzech systemów operacyjnych - Windows Phone, Android oraz Firefox OS. Przy czym Firefox OS wydaje się być teraz najmniej pewną opcją - platforma ta okazała się być nieprzystępna dla użytkowników głównie za sprawą tego, że "działała jak chciała" - a że czasem nie chciała, to już inna sprawa.

Rozumowanie Alcatela nie jest głupie. Jeżeli tylko okaże się, że ten telefon jest dostępny w naprawdę przyzwoitych cenach, może okazać się, że okaże się on hitem "złotówkowych" ofert u operatorów.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu