Polska

2 urodziny Naszej Klasy czyli za co wyleciał PIS i o tym kto teraz kieruje NK!

GM
Grzegorz Marczak
21

W Piątek w Warszawie odbyła się impreza z okazji drugich urodzin serwisu Nasza Klasa. Cała impreza dla mnie zaczęła się dość komicznie ponieważ razem z Kubą (netguru/flaker) pomyliliśmy imprezy (obie były w organizowane w tym samym budynku) i weszliśmy na zakończenie sezonu jakiegoś serialu telewizy...

W Piątek w Warszawie odbyła się impreza z okazji drugich urodzin serwisu Nasza Klasa. Cała impreza dla mnie zaczęła się dość komicznie ponieważ razem z Kubą (netguru/flaker) pomyliliśmy imprezy (obie były w organizowane w tym samym budynku) i weszliśmy na zakończenie sezonu jakiegoś serialu telewizyjnego (podając oczywiście przy wejściu nasze nazwiska). Dziwne dla nas było, że nie znamy nikogo a wokoło pełno gwiazd z polskich seriali. Nie przeszkodziło nam to oczywiście usiąść przy barze i wypić drinka. W międzyczasie Michał Białek z Wykopu (który również do nas dołączył) gdzieś wyszedł i za chwilę wrócił z Maćkiem Popowiczem, który ubawiony całą sytuacją zabrał nas w odpowiednie miejsce.

Później gdy sprawdziliśmy dokładnie zaproszenia wyszło na to, że to na zaproszeniach była wydrukowana nie ta nazwa klubu co trzeba a przy wejściu ktoś miał informować o tym, że impreza jest w sali obok.

Zmiana prezesa

Cała impreza była dość ciekawa, aczkolwiek goście w miarę szybko zaczęli się "wykruszać". Podczas spotkania nie obyło się, oczywiście bez uroczystego przemówienia (na szczęście krótkiego i mało pompatycznego) w którym wszyscy dowiedzieli się, że nowym szefem naszej klasy (prezesem, CEO czy jak tam się jeszcze można nazwać) zostaje Arek Pernal.


Oficjalne przemówienie - krótkie i konkretne.

Maciek nadal będzie pracował dla naszej klasy, ale będzie to raczej praca na pół etatu - z rozmów wiem, że będzie też angażował się w projekty poza NK o których jednak nie chciał nic więcej powiedzieć.


Arek i Maciek tną Pana Gąbkę zrobionego z sera


Arek jako nowy szef NK stanie przed trudnym zdaniem - przede wszystkim musi utrzymać oglądalność serwisu oraz znaleźć więcej sposobów na zarabianie pieniędzy. Niestety nikt z NK nie chciał podzielić się informacją jak wyglądają miesięczne przychody serwisu.

Za co został skasowany profil PIS-u?

Podczas imprezy udało mi się też porozmawiać z Joanną Gajewską i Bartkiem Szambelanem (PR). Przede wszystkim zapytałem ich jak to naprawdę było z profilem PIS-u o skasowaniu którego trąbiły praktycznie wszystkie media. Okazało się, że nasi pisowcy byli tak sprytni, że po założeniu profilu na NK zaczęli wysyłać spam do innych użytkowników serwisu. Spam zachęcał do dołączenia do znajomych profilu PIS, oraz zawierał linki do youtube (prawdopodobnie z filmami o tej jakże bystrej partii).

Zapytałem się, też dlaczego informacja o prawdziwych przyczynach skasowania profilu PIS nie została prawie nigdzie opublikowana? Okazało się, że dziennikarze mając tak gorący temat przesłany od PIS-arzy nie byli już zainteresowani opublikowaniem informacji od drugiej strony.

Podobno cała sprawa z PIS-owcami została już wyjaśniona i niedługo powstanie nowy profil partii braci (a jego twórcy obiecali, że już nie będą spamować - o ile zrozumieli co to znaczy).

Pytałem też Joannę Gajewską czy mieli zamiar jakoś reagować na dość prowokacyjne teksty jakie swojego czasu pojawiały się na portalu gazeta.pl na temat NK? Do tej pory strategią NK było ignorowanie tego typu "tekstów" jakie publikował portal, ale może okazać się że niedługo się to zmieni (cokolwiek to oznacza).

Co jeszcze?


Zespół taneczny :)


Cała impreza była moim zdaniem bardzo udana - parkiet przejęli pracownicy z NK (bardzo młodzi i sympatyczni ludzie) którzy jak było widać bawili się świetnie. W sumie w NK ma już niedługo pracować do 100 osób (cały czas poszukują pracowników)! Około 30 osób to sam dział sprzedaży a kolejne 20 to obsługa użytkowników.

PS. Pozdrowienia dla Kuby, Michała i Rafała z którymi spędziłem większą część wieczoru na pogawędkach, drinkach i rozmowach na różne tematy.

Zdjęcia dołączone (oprócz butelki wina) do wpis są autorstwa Pawła Łącznego

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasaspotkanieimprezaNK