Gry

EA planuje ekspansję swojej usługi EA Access na inne platformy. Prawdopodobnie chodzi o PlayStation 4

Piotr Kurek
EA planuje ekspansję swojej usługi EA Access na inne platformy. Prawdopodobnie chodzi o PlayStation 4
4

EA Access to usługa dająca dostęp do dziesiątek gier od jednego z najpopularniejszych dystrybutorów gier wideo. Usługa już wkrótce może trafić na kolejną platformę.

Posiadacze konsol Xbox One nie mają powodu do narzekania co do gier. Xbox Game Pass, czy EA Access to usługi dające dostęp do dziesiątek, jak nie setek gier za niewielką, miesięczną opłatą. W katalogu obu firm każdy znajdzie coś dla siebie — od najnowszych premier, poprzez najgorętsze tytuły, czy na klasycznych hitach kończąc. Każdego miesiąca do biblioteki dodawane są kolejne gry, a gracze nie mają okazji się nudzić.

Zobacz też: EA Access czyli gry od Electronic Arts na abonament teraz na PC

EA Access jest dostępne na Xbox One, Origin Access jest dostępne na komputerach PC. A co z konsolą Sony? PlayStation Now co prawda oferuje dostęp do szerokiej biblioteki gier, ale wciąż nie jest dostępne w Polsce i brakuje w nim sporej ilości gier od firm zewnętrznych. Przez długi czas EA wzbraniało się przed uruchomieniem usługi na tej właśnie platformie. Wygląda jednak na to, że lód się kruszy i już wkrótce możemy mieć dostęp do EA Access na PlayStation 4.

Na wczorajszym spotkaniu z inwestorami, dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, poinformował, że w tym roku nastąpi dalsza ekspansja usług subskrypcyjnych na inną, bardzo ważną platformę. Nie padło jednak wprost, że chodzi o PlayStation 4, ale patrząc na dość umiarkowane wsparcie dla Nintendo Switch, możemy śmiało twierdzić, że chodzi właśnie o konsolę Sony. W 2014 r. jeden z przedstawicieli japońskiego koncernu twierdził, że gracze nie chcą kolejnej usługi wymagającej dodatkowej opłaty, ale patrząc na zmianę stanowiska w sprawie możliwości grania między platformami, można podejrzewać, że firma otworzy się także na inne możliwości.

Zobacz też: Abonamenty z grami — najlepsze usługi, w których płacisz abonament i grasz ile chcesz!

Źródło: materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu