Startups

1,5 miliona złotych dla Legimi !

Grzegorz Marczak
1,5 miliona złotych dla Legimi !
16

SATUS Venture z kolejną dobrą inwestycją. Tym razem ich łupem padło Legimi w które zainwestowali 1,5 miliona złotych. Przyznajcie, że to całkiem ładna kwota jak na nasze warunki. Przypomnę, że Legimi to księgarnia online która niedawno wprowadziła opcję czytania bez limitu. Uiszczając stałą kwotę...

SATUS Venture z kolejną dobrą inwestycją. Tym razem ich łupem padło Legimi w które zainwestowali 1,5 miliona złotych. Przyznajcie, że to całkiem ładna kwota jak na nasze warunki.

Przypomnę, że Legimi to księgarnia online która niedawno wprowadziła opcję czytania bez limitu. Uiszczając stałą kwotę użytkownicy przez specjalną aplikację Legimi mają dostęp do wszystkich książek znajdujących się w ofercie. Mogą je pobierać bezpośrednio na swoje urządzenie i czytać. Jeśli w którymś momencie zdecydujemy się przestać opłacać abonament dostęp do książek zostanie nam odebrany (dodatkowo książki są zabezpieczone DRM i znakiem wodnym). Zrobili więc coś podobnego do Dezzera czy Spotify tylko dla książek.

Pomysł ten początkowo wzbudził wiele emocji na rynku wydawniczym, do tego dochodziły wątpliwości czy ten model ma rację bytu. Legimi bowiem będzie zarabiać wtedy kiedy czytelnicy będą czytać mało. Widać jednak, że biznes musi się rozwijać skoro SATUS zdecydował się wesprzeć Legimi kwotą 1,5 miliona złotych.

Legimi wzbudziło zainteresowanie kilku funduszy VC i aniołów biznesu wraz z uruchomieniem usługi Czytaj bez limitu. Ponad rok temu była to zupełnie pionierska usługa, która dziś zdobywa już w różnych krajach swoje odpowiedniki. Byliśmy przekonani, że w związku z planami ekspansji zagranicznej musimy działać szybko - do tego potrzebowaliśmy stabilnego i wiarygodnego za granicą partnera kapitałowego, który jednocześnie sprawnie przeprowadzi niezbędne formalności. SATUS Venture posiada kilka spółek portfelowych o podobnej strategii sprzedaży do Legimi. Liczymy więc na efekt synergii z nimi – tak o powodach pozyskania inwestora mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Bardzo cieszy mnie ta inwestycja, kolejny dobry ruch SATUS-a i dobre wsparcie dla innowacyjnego pomysły. Takich przykładów potrzebujemy więcej. I takich newsów! Gratulacje dla zespołu Legimi.

Źródło : Info Prasowe za mamstartup.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupinwestycjaLegimi