Apple

15-calowe, cienkie laptopy od Apple celują na wiosnę

JT
Jakub Tepper
21

Czy ktoś się jeszcze tego NIE spodziewał? Po zastąpieniu tradycyjnych MacBooków przez MB Air jedynie kwestią czasu było, aż podobny los spotka MB Pro. Napęd optyczny staje się nieprzydatny (albo tak wmawia nam producent sprzętu), a na znaczeniu zyskują ultramobilność czy dysk SSD. Teraz dostaliśmy d...

Czy ktoś się jeszcze tego NIE spodziewał? Po zastąpieniu tradycyjnych MacBooków przez MB Air jedynie kwestią czasu było, aż podobny los spotka MB Pro. Napęd optyczny staje się nieprzydatny (albo tak wmawia nam producent sprzętu), a na znaczeniu zyskują ultramobilność czy dysk SSD. Teraz dostaliśmy doniesienia z Azji świadczące o tym, że nowy, 15-calowy model o konstrukcji zbliżonej do MB Air jest już w produkcji.

Dostawcy Apple zaczęli niedawno, w listopadzie, wysyłkę niewielkich ilości części dla 15-calowego, ultra-cienkiego laptopa. Urządzenie może być albo MacBook Airem, albo cieńszym MacBook Pro. Zgodnie z informacjami od dostawców szacuje się, że nowy MacBook ukaże się już w drugim kwartale 2012.

Daleko jesteśmy zatem od pierwszych konkretów, ale kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje w zasadzie to pod jaką marką nowy komputer zostanie wprowadzony do sprzedaży. Jeśli będzie super-cienki, posiadał dysk SSD, nie posiadał napędu optycznego to jaka różnica, czy zostanie nazwany Air czy Pro? A może jeszcze inaczej?

Istotne jest, czy będziemy mieli ochotę go kupić. Sam stanąłem w minionym tygodniu przed dylematem - Pro czy Air, ale jednak brak domyślnego SSD i parę innych spraw zadecydowało, że lżejsza wersja wygrała. Jakby pojawił się nowy model - kto wie.

Kto ma starszy model ten się pewnie przesiądzie, ale hej, posiadacze najnowszych wersji MB Pro - jak rzeczywiście pojawi się kolejny model MBP - wymienicie sprzęt?

[źródło]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Applemacbook airmacbook pro