Biznes

100 milionów dolarów dla Virtus.pro

Grzegorz Marczak
100 milionów dolarów dla Virtus.pro
12

Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości czy na e-sporcie da się zarobić i czy to jest biznes, to ten newsów powinien je rozwiać. Rosyjska organizacja e-sportowa Virtus.pro pozyskała właśnie 100 milionów dolarów na dalszy rozwój. Virtus.pro w Polsce jest najbardziej kojarzone z polskim zespołem CS GO, nal...

Jeśli ktoś nadal ma wątpliwości czy na e-sporcie da się zarobić i czy to jest biznes, to ten newsów powinien je rozwiać.

Rosyjska organizacja e-sportowa Virtus.pro pozyskała właśnie 100 milionów dolarów na dalszy rozwój. Virtus.pro w Polsce jest najbardziej kojarzone z polskim zespołem CS GO, należącym do tej organizacji. Natomiast Virtus.pro to oczywiście nie tylko Counter Strike.

Pozyskane pieniądze będą przeznaczone na dalszy rozwój organizacji, nowe turnieje, wsparcie dla nowych rozgrywek i gier itp. Zapewne wiec w Rosji o e-sporcie zrobi się teraz jeszcze głośniej.

Inwestorem Virtus.pro została rosyjska firma USM Holdings, za którą stoi Uliszer Usmanow, najbogatszy człowiek w Rosji, który zresztą już wcześniej aktywnie inwestował min w takie biznesy jak Mail.ru itp.

Warto przy okazji tej inwestycji zwrócić uwagę na rozwój rynku e-sportowego na świecie. Według analityków w 2015 roku e-sport wygeneruje ponad 600 milionów dolarów przychodu. Szacuje się, że fanów aktywnie oglądających zmagania e-sportowe jest w tej chwili na świecie ponad 130 miliony.

Warto też zauważyć, że jest to rynek dynamicznie rozwijający się, co też potwierdzają tego typu inwestycje jak ta opisywana powyżej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

sporte-sportVirtus.pro