Polska

[KRÓTKO] Allegro się ugina! Wyszukiwanie zakończonych aukcji wróci w drugiej połowie października

Jakub Szczęsny
17

W dzisiejszym wpisie sygnalizowaliśmy poważną zmianę na Allegro, która wykluczyła możliwość wyszukiwania zakończonych aukcji. Jedyne, co pozostało użytkownikom, to nawigowanie po Archiwum Allegro, które niestety nie spełnia wszystkich oczekiwań społeczności skupionej wokół portalu aukcyjnego. Po nas...

W dzisiejszym wpisie sygnalizowaliśmy poważną zmianę na Allegro, która wykluczyła możliwość wyszukiwania zakończonych aukcji. Jedyne, co pozostało użytkownikom, to nawigowanie po Archiwum Allegro, które niestety nie spełnia wszystkich oczekiwań społeczności skupionej wokół portalu aukcyjnego. Po naszej interwencji i zapytaniu do Allegro otrzymaliśmy świetną wiadomość dla użytkowników!

Zapytaliśmy Allegro o powód takich zmian, w ciągu kilku godzin otrzymaliśmy bardzo optymistyczną wiadomość od Michała Bonarowskiego Allegro Senior PR Brand Managera:

Przeanalizowaliśmy komentarze użytkowników, którzy zgłaszali potrzebę zachowania możliwości wyszukiwania w zakończonych ofertach i podjęliśmy decyzję, że ponownie udostępnimy tę funkcję w drugiej połowie października. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni popularnością i znaczeniem tej opcji dla części użytkowników, ponieważ z naszych danych wynikało, że cieszy się ona znikomym i malejącym zainteresowaniem (poniżej 1 wyszukiwania na 5000) i takie też były wyniki naszych wstępnych testów. Użytkownicy zwracali nam też uwagę, że szukanie takich informacji w innych wyszukiwarkach dostępnych na rynku było uciążliwe i że wolą używać do tego Allegro. Dziękujemy wszystkim, którzy zwrócili nam uwagę na to. Zawsze słuchamy głosu użytkowników i jeśli tylko to możliwe realizujemy zgłaszane wnioski, poprawki i usprawnienia systemu.

Zatem ci, którzy poczuli się poszkodowani w związku z posunięciami portalu aukcyjnego Allegro powinni poczuć się nieco lepiej - funkcja wyszukiwania zakończonych aukcji wraca. Oczywiście ruch ten uargumentowano niskim zainteresowaniem społeczności, natomiast odzew ze strony użytkowników okazał się być dużo większy niż się spodziewano i na tej podstawie postanowiono wyszukiwanie po zakończonych aukcjach przywrócić. To niewątpliwie duży sukces mediów (w tym Antyweb) oraz użytkowników, którzy stworzyli wokół tej sprawy naprawdę spory szum.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

grupa allegro