Polska

Dzieje się - Okazjum.pl przejęte przez Grupę Interia.pl

Jakub Szczęsny
Dzieje się - Okazjum.pl przejęte przez Grupę Interia.pl
6

W Polskim Internecie dokonało się kolejne duże przejęcie - Grupa Interia.pl znana oczywiście z samego portalu odkupiła serwis Okazjum.pl należący do samych założycieli oraz funduszu SpeedUp Venture Capital Group. Ten element układanki był konieczny do tego, aby Interia stała się liderem w dziedzinie...

W Polskim Internecie dokonało się kolejne duże przejęcie - Grupa Interia.pl znana oczywiście z samego portalu odkupiła serwis Okazjum.pl należący do samych założycieli oraz funduszu SpeedUp Venture Capital Group. Ten element układanki był konieczny do tego, aby Interia stała się liderem w dziedzinie gazetek reklamowych - wcześniej przejęła już Promoceny oraz Promocyjni.pl - dzisiejsza informacja stanowi potwierdzenie pozycji Interia.pl na tym rynku.

Serwis rozwijał się od 5 lat - założycielami są Joanna Grzelak i Dawid Piaskowski. W krótkim czasie zainwestował w serwis fundusz SpeedUp Venture Capital Group. Na ten moment Okazjum jest największą polską platformą gazetek reklamowych w Internecie - obsługuje sklepy na terenie całego kraju.

Okazjum.pl prezentuje gazetki reklamowe sieci handlowych, w serwisie znaleźć można także informacje o funkcjonowaniu centrów handlowych, bieżących promocjach konsumenckich oraz poradnik zakupowy. „Ten zakup jest dla nas uwieńczeniem działań mających na celu stworzenie najlepszej i najszerszej oferty w tej kategorii e-commerce. Nasi użytkownicy uzyskują dostęp do największej bazy ofert promocyjnych, a nasi klienci i partnerzy biznesowi możliwość dotarcia ze swoimi komunikatami do największej, świetnie targetowanej grupy konsumentów.

~Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

Nieznana jest nam kwota przejęcia, jednak z naszych informacji wynika, iż kwota, która została wyłożona na stół nie jest mała. Mimo wszystko - właściciele są zadowoleni, natomiast Interia umacnia swoją pozycję kreując we własnym portfolio silną pozycję w segmencie gazet handlowych.

Cieszę się, że po kilku latach ciężkiej pracy udało się nam z sukcesem sprzedać naszą firmę. Wierzę, że Grupa Interia.pl jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał serwisu i stworzyć jeszcze lepszą ofertę dla klientów Okazjum. Mam też nadzieję, że nasz przykład zachęci innych do zakładania i rozwijania swoich startupów.

Dawid Piaskowski, prezes i współzałożyciel Okazjum.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetinteriaprzejęcia