Tablety

10-calowy Tab 5 i absolutnie budżetowy 7-calowiec - czyli nad czym pracuje Samsung

Jakub Szczęsny
10-calowy Tab 5 i absolutnie budżetowy 7-calowiec - czyli nad czym pracuje Samsung
0

Przedwczoraj pisałem dla Was o pierwszych informacjach na temat smartfona Galaxy S6. Dzisiaj warto wspomnieć o tym, że Samsung podobnie, jak i inni producenci zamierza celować w nieco większe tablety. Mówi się, że Apple niedługo pokaże iPada Pro, który miałby charakteryzować się ekranem o bardzo duż...

Przedwczoraj pisałem dla Was o pierwszych informacjach na temat smartfona Galaxy S6. Dzisiaj warto wspomnieć o tym, że Samsung podobnie, jak i inni producenci zamierza celować w nieco większe tablety. Mówi się, że Apple niedługo pokaże iPada Pro, który miałby charakteryzować się ekranem o bardzo dużej, jak na tablet przekątnej - 12 cali. To urządzenie ma wejść do produkcji w drugim kwartale 2015 roku. To zrozumiałe podejście producentów urządzeń mobilnych - już nawet flagowce stają się z automatu phabletami i coraz łapczywiej będą one zabierać rynek mniejszym tabletom, których przekątna ekranu oscylowała wokół 7-8 cali.

Nowy Tab 5 został wypatrzony przez Zauba, stronę, która monitoruje import oraz eksport urządzeń do Indii. 22 grudnia Samsung importował do tego kraju urządzenie kryjące się za oznaczeniem SM-T555. Urządzenie sprowadzono do kraju do badań - wiadomo od razu, że nie będzie ono przeznaczone do sprzedaży. Wyceniono je na 354 dolary. Następnego dnia to samo stało się z urządzeniami T116 - po testach zostaną one zniszczone. Wyceniono je na 101 dolarów za sztukę.

T555, przyrównując to do oznaczeń 4 generacji Tabów jest zapewne sukcesorem udanej serii urządzeń mobilnych Samsunga. Zapewne mamy do czynienia ze sprzętem wyposażonym w 10,1-calowy ekran z preinstalowanym Androidem 5. Dodatkowo, spodziewamy się w środku 64-bitowego Snapdragon 410. Galaxy Tab 5 powinien znaleźć się w sprzedaży w okolicach maja - czerwca.

Drugie, biedniejsze nieco urządzenie zapowiada się jako absolutny budżetowiec zasilany 4-rdzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 1,2 GHz. Urządzenie będzie wspomagać ponadto 1 GB pamięci RAM oraz Android w wersji 4.4.4. Ów tablet będzie oferowany głównie na biedniejszych rynkach w Azji, gdzie budżetowe propozycje cieszą się niesłabnącą popularnością.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSamsung Galaxy