Facebook

Zynga prezentuje w co będziesz wkrótce grał: Mafia Wars 2

JT
Jakub Tepper
11

Gry Zyngi można kochać lub nienawidzić. Ale i tak się w nie gra. Jako osoba powiązana szczególnie z rynkiem konsolowym długo nie mogłem przekonać się do klikanych symulacji dojenia krowy (aczkolwiek polecam zbliżoną tematycznie, konsolową serię Harvest Moon, wciąga!), ale aby móc wyrobić sobie opini...

Gry Zyngi można kochać lub nienawidzić. Ale i tak się w nie gra. Jako osoba powiązana szczególnie z rynkiem konsolowym długo nie mogłem przekonać się do klikanych symulacji dojenia krowy (aczkolwiek polecam zbliżoną tematycznie, konsolową serię Harvest Moon, wciąga!), ale aby móc wyrobić sobie opinię - spróbowałem. Na CityVille rzuciłem jedynie okiem. Szczególnie zainteresowała mnie ostatnia propozycja - coraz bardziej przypominające "klasyczną" grę Adventure World.

Nie wiem czy mieliśmy przyjemność sprawdzić ten dostępny oczywiście tylko na Facebooku tytuł, ale jeśli nie - szczerze polecam. Nareszcie porzucono wymagający wyłącznie poświęcania czasu na klikanie model z poprzedników, aby przejść bardziej w stronę urozmaicenia wykonywanych czynności. Walka z przeciwnikami, rozwiązywanie zagadek, wypełnianie kolejnych zadań - można się wciągnąć.

Dziś Zynga zapowiedziała z kolei jaki będzie ich następny krok - Mafia Wars 2. Pierwsza część tej gry swojego czasu była i u nas szalenie popularna, ale interfejs w dużej mierze tekstowy spowodował wyparcie przez inne tytuły. W przypadku sequela dostaniemy trójwymiarową grafikę, i na co wskazuje zwiastun, jeszcze bardziej "dorosłą" treść. Daty premiery nie podano poza lakonicznym "wkrótce". Ciekawe, czy będzie to kolejny krok w stronę stworzenia tytułu dla bardziej zaawansowanych graczy. Wybaczcie ortodoksyjni ściskacze pada - ale moim zdaniem Adventure World właśnie na ten kierunek wskazuje.

Dużo czasu marnujecie na graniu przez FB?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookZynga