Felietony

Zwycięzcy Intel Business Challenge Europe 2012 + fotorelacja

Marcin Kamiński
Zwycięzcy Intel Business Challenge Europe 2012 + fotorelacja
0

Intel Business Challenge Europe 2012 za nami! Europejska edycja konkursu na biznesy z wykorzystaniem nowych technologii wyłoniła pomyły, które pojadą na światowe finały imprezy organizowanej już od 2005 roku. W Sopocie, po przemówieniu ważnych osobistości z firmy Intel oraz Jerzego Buzka, ujawniono...

Intel Business Challenge Europe 2012 za nami! Europejska edycja konkursu na biznesy z wykorzystaniem nowych technologii wyłoniła pomyły, które pojadą na światowe finały imprezy organizowanej już od 2005 roku. W Sopocie, po przemówieniu ważnych osobistości z firmy Intel oraz Jerzego Buzka, ujawniono listę zwycięzców - dzięki miejscowi ex aequo oraz dzikiej karcie w tegorocznej edycji cieszyło się aż 5 zespołów. Najwięcej z nich, bo aż 3, pochodziło z Danii. Opisując wczoraj trzy ciekawe naszym zdaniem pomysły trafiliśmy w ujawnionych później laureatów. Zatem - kto wygrał tegoroczne Intel Business Challenge Europe 2012?

Po wielu przygotowaniach, sesjach z trenerami i po szeregu porad od mentorów, zaproszone do finałów konkursu Intel Business Challenge Europe 2012 zespoły zaprezentowały się przed jury, mającym podjąć ostateczną decyzję o wynikach. Nagrodami były środki pieniężne w wysokości 25,000, 15,000 oraz 10,000 dla pierwszych trzech miejsc oraz zaproszenie na listopadowe globalne finały w Stanach Zjednoczonych. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali dodatkowo po komputerze Ultrabook.

Finałowa gala, podczas której ogłoszono ostateczne wyniki, odbywała się tuż przed rozpoczęciem Europejskiego Forum Nowych Idei. Po przemowie przedstawicieli firmy Intel, Jerzego Buzka oraz Henryki Bochniarz zaprezentowano ostateczne wyniki konkursu Intel Business Challenge Europe 2012. które prezentują się następująco:

1. Biosyntia (Dania)
2. Imagga (Bułgaria)
3. IRSee (Dania) oraz Black Silicon Solar (Dania)

Dodatkowo "dziką kartę" od inwestorów otrzymał zespół Smart Switch (Francja).

Projekty z dwóch pierwszych miejsc opisaliśmy już wczoraj - Biosyntia zaprezentowała nowy sposób na wytwarzanie produktów chemicznych, a Imagga technologię w chmurze do przetwarzania oraz automatycznego tagowania zdjęć. Zespół IRSee z Danii, w skład którego wchodziła jednak jedna Polka, przedstawił urządzenie do przechwytywania i przetwarzania obrazów w podczerwieni na nowy, tani sposób. Pochodzące również z Danii Black Silicon Solar zdobyło głosy jury dzięki prezentacji na temat nowego rodzaju paneli słonecznych, udoskonalonych dzięki wykorzystaniu nanotechnologii. Francuski projekt Smart Switch to z kolei pomysł na bezprzewodową, zasilaną energią cieplną żarówkę.

Globalne finały Intel Business Challenge Europe 2012 odbędą się w listopadzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu