Felietony

Pierwsza konferencja Facebooka w Polsce i...

Grzegorz Marczak
Pierwsza konferencja Facebooka w Polsce i...
5

Dziś miała miejsce pierwsza (chyba?) konferencja Facebooka w Polsce. Jak wszyscy wiemy FB otwiera w Warszawie swoje pierwsze biuro i stąd też spotkanie z dziennikarzami i partnerami. Pierwszoplanową rolę w dzisiejszej imprezie odegrał Diego Oliva, dyrektor regionalny Facebooka na Europę Środkowo-Wsc...

Dziś miała miejsce pierwsza (chyba?) konferencja Facebooka w Polsce. Jak wszyscy wiemy FB otwiera w Warszawie swoje pierwsze biuro i stąd też spotkanie z dziennikarzami i partnerami. Pierwszoplanową rolę w dzisiejszej imprezie odegrał Diego Oliva, dyrektor regionalny Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. Przemowa wstępna nie różniła się zbytnio od tego co można usłyszeć na tego typu spotkaniach (mamy potencjał, świetnych inżynierów) - była natomiast zaskakująco krótka i dzięki temu pozostawiła dobre konkretne wrażenie.

Zgodnie z przewidywaniami (właściwie ten fragment napisałem jeszcze przed konferencją) Facebook w Polsce skupi się na początku na sprzedaży i wsparciu partnerów biznesowych w ich działaniach marketingowych. Poza tym co ważniejsze okazało się, że biuro w Polsce będzie centralą na kraje z regionu CEE, przy czym centralę tę należy rozumieć coś na kształt hubu sprzedażowego.

Jeśli chodzi o inne funkcje biznesowe na razie nie zapowiada się aby szybko pojawiły się w Polsce. Lokalnej grupy developerów Facebooka nie należy się więc spodziewać, możemy natomiast liczyć na lepsze wsparcie społeczności developerów (co sprawdzimy w praktyce).

Spotkanie było krótkie i konkretne, co zaskakujące nie było zbyt wielu pytań do przedstawicieli Facebooka. I to właściwie tyle co można napisać o pierwszej w Polsce konferencji Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook