Bank

Zupełnie nowy pulpit w bankowości internetowej mBanku

Grzegorz Ułan
Zupełnie nowy pulpit w bankowości internetowej mBanku
16

mBank poinformował dziś o udostępnieniu swoim klientom nowej wersji strony głównej panelu w bankowości internetowej. Zmiany zaczną być widoczne dla klientów począwszy od 28 października.

Nowy pulpit bankowości internetowej mBanku ma być prosty i przejrzysty, wszystkie najczęściej wykorzystywane funkcje mają być dostępne pod ręką od razu po zalogowaniu, bez konieczności przeklikiwania się przez serwis. Dodatkowo klienci będą mogli sami dostosować, które z informacji mają się na nim wyświetlać.

Agnieszka Walczak- Karbowska, odpowiedzialna za wdrożenie w mBank:

Gdy projektowaliśmy nowy pulpit, przyświecała nam idea prostoty. Dlatego wszystko, co klient zobaczy po wpisaniu swojego loginu i hasła, jest oszczędne w formie, ale funkcjonalne. Nie chcieliśmy też za użytkownika podejmować decyzji, który produkt jest dla niego kluczowy. Dlatego daliśmy mu możliwość wyboru, które informacje będą widoczne na pulpicie.

W nowej wersji serwisu, mBank zrezygnował z wyświetlania „paska finansów”, a w jego miejsce pojawi się sekcja produktów, które klient posiada, czyli przede wszystkim rachunek podstawowy. Z tego miejsca będzie mógł on od razu podejrzeć stan konta i zdefiniować nowy przelew. Ponadto skrócona zostania sekcja z historią operacji oraz lista wiadomości.

Powyższe zmiany zaczną pojawiać się u klientów pod koniec października, w początkowej fazie dotkną około 20% klientów.

Dla przypomnienia, to nie jedyna duża zmiana w serwisie transakcyjnym mBanku w tym roku. Jeszcze w maju mBank zapowiedział udostępnienie historii operacji na koncie z zupełnie nowym wyglądem.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu