Bank

Klienci Banku Pocztowego mogą już korzystać z aplikacji mobilnej i internetowej EnveloBanku

Grzegorz Ułan
4

Bank Pocztowy poinformował dziś, że klienci korzystający z bankowości internetowej Pocztowy24 mogą już na swoich kontach aktywować dostęp do aplikacji mobilnej (Android oraz iOS) i internetowej EnveloBanku.

W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić korzystanie z usług banków bez dostępu do aplikacji mobilnej (niektórzy klienci banków w Polsce w liczbie ok. 5 mln są już mobile only) czy nowoczesnej bankowości internetowej. Niestety do tej pory z tym problemem musieli się zmagać niektórzy klienci Banku Pocztowego.

Robert Kuraszkiewicz, Prezes Zarządu Banku Pocztowego:

Stawiamy na coraz większą wygodę Klientów Banku Pocztowego i realizujemy założenia Strategii Banku Pocztowego do 2022 r. w zakresie cyfryzacji naszych usług. Dlatego udostępniliśmy Klientom kolejne formy płatności mobilnych, ale także rozwiązania platformy EnveloBanku, które dla naszych dotychczasowych Klientów będą po prostu wygodniejszą bankowością internetową, czy aplikacją mobilną. Warto też podkreślić, że udostępnienie platformy EnveloBanku ułatwi i przyśpieszy proces oferowania produktów bankowych wszystkim naszym Klientom. Jednocześnie aplikacja ma nam także pozwolić na wygodne udostępnianie w przyszłości kolejnych nowoczesnych, cyfrowych produktów oferowanych we współpracy z Pocztą Polską.

Od jakiegoś czasu tylko nowi klienci Banku Pocztowego mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań Envelo Banku, teraz z opcji tej będą mogli korzystać dotychczasowi klienci Banku Pocztowego, na początek ci, którzy korzystają z bankowości internetowej Pocztowy24. Jest ich dość sporo, bo ponad 500 tysięcy.

Aby móc skorzystać z aplikacji mobilnej i internetowej Envelo Banku konieczne jest złożenie wniosku online według poniższej instrukcji:

Wszyscy klienci Banku Pocztowego uzyskają ten dostęp do końca roku, już bez konieczności składania wniosku, jednocześnie będą mogli równolegle korzystać z bankowości internetowej Pocztowy24. Z kolei nowi klienci od nowego roku już jedynie z bankowości internetowej EnveloBanku, który to docelowo przejmie wszystkich klientów Banku Pocztowego.

Źródło: Bank Pocztowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu