36

Zupełnie nowy AllPlayer 6 z wbudowanymi kodekami i odtwarzaniem torrentów

Wygoda – to najważniejszy cel jaki przyświecał twórcom najnowszej wersji odtwarzacza AllPlayer. Teraz jego nazwa nabiera znacznie szerszego znaczenia, ponieważ po zainstalowaniu odtwarzacza prawdopodobnie nie będziemy potrzebować niczego więcej. Kodeki, napisy i streaming nie pobranych do końca plików – to wszystko znajdziecie w nowym AllPlayerze. Twórcy odtwarzacza przygotowali również nowy sposób sterowania i zmiany ustawień. […]

Wygoda – to najważniejszy cel jaki przyświecał twórcom najnowszej wersji odtwarzacza AllPlayer. Teraz jego nazwa nabiera znacznie szerszego znaczenia, ponieważ po zainstalowaniu odtwarzacza prawdopodobnie nie będziemy potrzebować niczego więcej. Kodeki, napisy i streaming nie pobranych do końca plików – to wszystko znajdziecie w nowym AllPlayerze.

Twórcy odtwarzacza przygotowali również nowy sposób sterowania i zmiany ustawień. Zainspirowani aplikacjami mobilnymi postanowili skorzystać z podobnych rozwiązań w aplikacji na desktop, dlatego w nowym AllPlayerze znalazło się tak dużo suwaków i wysuwanych elementów. Czy to dobry pomysł? Z jednego punktu widzenia powiem, że jest to przemyślane działanie, ponieważ coraz częściej oglądamy klipy na urządzeniach mobilnych i bliźniaczy interfejs oraz sposób obsługi mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Z drugiej zaś strony, wielu użytkowników jest przyzwyczajonych do tradcyjnego wyglądu i sterowania. Nie można jednak zarzucić nowemu interfejsowi nowoczesności i dobrej prezencji.

allplayer-odtwarzacz-video-03

W mojej ocenie znacznie istotniejsze są główne funkcje odtwarzacza. AllPlayer dysponuje teraz wbudowanymi kodekami, a w raz z każdą kolejną aktualizacją programu lista będzie poszerzana i będą one uaktualniane. Jeśli jest dla Was problemem znalezienie napisów pasujących do posiadanego filmu to AllPlayer umożliwi pobranie takowych w oparciu o dane pliku – odbywa się to automatycznie, gdy napisy nie zostaną wykryte, a źródłem pobierania będą najpopularniejsze serwisy jak Opensubtitles, Napisy24 i Napiprojekt.

allplayer-odtwarzacz-video-04

Po przeciągnięciu pliku torrent do okna AllPlayera odnaleziony zostanie właściwy plik multimedialny i niedługo później wystartuje odtwarzanie filmu czy odcinku serialu. To bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ zwalnia nas z potrzeby pobierania całego pliku, by móc rozpocząć jego oglądanie. Jeżeli posiadacie smartfon lub tablet z Androidem to możecie także sięgnąć po aplikację pełniącą rolę pilota, gdy wygodnie usiądziecie przed ekranem, lecz z dala od komputera (wymagana jest mini-aplikacja zainstalowana na komputerze). AllPlayer może stać się dla Was prawdziwym centrum rozrywki – w najnowszej wersji wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik, jeśli zechcecie sprawdzić szóste już wydanie AllPlayera odwiedźcie oficjalną stronę i pobierzcie instalator.