Seriale

Zupełnie nowy serial Star Wars Resistance! Znamy szczegóły!

KK
Konrad Kozłowski
2

To było do przewidzenia. Po zakończeniu Wojen Klonów oraz Rebeliantów, Disney nie mogło nie dać szansy zupełnie nowej animacji w świecie Gwiezdnych Wojen - dziś poznaliśmy szczegóły Resistance, czyli Ruchu Oporu.

Wiemy, że za projekt będzie odpowiadać producent obydwu wcześniej wymienionych seriali: Dave Filoni. Akcja serialu będzie rozgrywać się niezagospodarowanym przedziale czasowym poprzedzającym Przebudzenie Mocy. Głównym bohaterem ma być młody pilot Ruchu Oporu, Kazuda Xiono, zrekrutowany do bandy Lei Organa. Celem jego misji jest obserwacja działań Najwyższego Porządku.

Pomysł na Star Wars Resistance wziął się z mojego zamiłowania do lotnictwa i pilotów z okresu II Wojny Światowej. Mój dziadek był pilotem, a mój wujek latał oraz odrestaurowywał samoloty, więc miało to na mnie spory wpływ. Gwiezdne Wojny mają długą historię super-szybkich statków i myślę, że udało nam się uchwycić ten rodzaj ekscytacji w animowanej formie. A to chciał osiągnąć cały zespół i to od dłuższego czasu.

O czym będzie "Star Wars Resistance"?

"Star Wars Resistance" skupi się na Kazudzie oraz eskadrze pilotów, ale - co dla niektórych najważniejsze - nie zabraknie znanych twarzych, jak Poe Dameron, Kapitan Phasma czy BB-8. Nie wierzyłem, jak to przeczytałem, ale najwyraźniej Oscar Isaac i Gwendoline Christie udzielą głosu swoim postaciom.

Na tę chwilę nie pochwalono się niczym więcej. W zapowiedzi zabrakło choćby słowa na temat innych znanych nam bohaterów, którzy mieliby zawitać do serii - głównie kogokolwiek z zakonu Jedi.

Kiedy premiera?

"Star Wars Resistance" trafi do emisji jesienią na Disney Channel, a później będzie częścią ramówki Disney XD. Nie wiemy, czy i kiedy doczekamy się polskiej premiery serialu ani jak będzie brzmieć polski tytuł. Miejmy jednak nadzieję, że podobnie jak w przypadku innych tytułów ze świata Gwiezdnych Wojen, tym razem także doczekamy się rychłej premiery, być może nawet równoczesnej.

Źródło: Gizmodo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu