Świat

Listorious - katalog list z Twittera

Grzegorz Marczak
Listorious - katalog list z Twittera
5

Dodatki i serwisy otaczające Twittera powstają w zadziwiającym tempie. Jeszcze nie dawno listy na twitterze był w zamkniętej fazie testów, po czym zaczęto udopstępniać je szerszej publice (dosłownie kilka dni temu) a już powstał na bazie tej nowej funkcjonalności kolejny serwis internetowy o nazwie...

Dodatki i serwisy otaczające Twittera powstają w zadziwiającym tempie. Jeszcze nie dawno listy na twitterze był w zamkniętej fazie testów, po czym zaczęto udopstępniać je szerszej publice (dosłownie kilka dni temu) a już powstał na bazie tej nowej funkcjonalności kolejny serwis internetowy o nazwie listorious.

Dla przypomnienia listy na Twitterze to możliwość grupowania użytkowników, takie grupy mogą potem inni użytkownicy śledzić ale bez konieczności dodawania każdego z członków grupy do listy obserwowanych. Dzięki temu można bardzo szybko zyskać ciekawe źródła informacji oddzielając je jednocześnie od naszego głównego streamu.Wracając jednak do listorious. Jest to miejsce gdzie listy tworzone przez użytkowników Twittera są pogrupowane tematycznie. Dzięki temu jeśli np. interesujemy się marketingiem, muzyką czy dziennikarstwem to bardzo szybko jesteśmy w stanie znaleźć listę osób które w tych dziedzinach są wymieniane jako warte obserwowania. Oprócz prostego katalogu mamy również dokładniejsze informacje na tema każdej z listy oraz możliwość sugerowania osób które na niej powinny się znaleźć.

Jeśli nie znajdziecie w listorious listy która was zainteresuje (co wydaje mi się nie możliwe) proponuję skorzystać z poniższego sposobu na dotarcie do ciekawych osób i źródeł informacji. Niezależnie od branży w każdej tematyce występują gwiazdy czy też mikrocelebryci. Wystarczy więc znaleźć taką osobę na Twitterze a następnie sprawdzić na jakich listach występuje. Na pewno będzie ona dodana do list z ludźmi o podobnym profilu (działalności, zainteresowań itp). Dzięki temu bardzo szybko dotrzemy do szerszego grona osób lub serwisów które nas interesują.

Nowa funkcja na Twitterze (listy) jest bardzo popularna wśród użytkowników. Powstało już ponad 6,5 miliona list i liczba ta na pewno będzie dynamicznie rosnąć. Do pełni szczęścia Twitterowi potrzebna jest jeszcze zapowiedziana wcześniej funkcja retweet czyli możliwość przesyłania dalej informacji od naszych znajomych.

No i na koniec pytanie kiedy nasze serwisy mikroblogowe umożliwią tworzenie list?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittermikroblogi