Ciekawe strony

Zrób sobie roczny raport na podstawie konta e-mail - za darmo!

Michał Majchrzycki
Zrób sobie roczny raport na podstawie konta e-mail - za darmo!
5

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się, jak statystycznie wyglądała wasza skrzynka pocztowa w minionym roku, nic prostszego. W miarę prosty (acz czasochłonny - ostrzegam!) sposób możemy stworzyć szczegółowy raport na temat naszej działalności w internecie. Rozwiązanie takie oferuje za darmo startup Tou...

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się, jak statystycznie wyglądała wasza skrzynka pocztowa w minionym roku, nic prostszego. W miarę prosty (acz czasochłonny - ostrzegam!) sposób możemy stworzyć szczegółowy raport na temat naszej działalności w internecie. Rozwiązanie takie oferuje za darmo startup ToutApp.

Pomysł jest wart zainteresowania - kto nie chciałby zobaczyć swoich e-maili w formie graficznego raportu? ToutApp, który zajmuje się komercyjnymi analizami skrzynek pocztowych, postanowił z okazji nowego roku zrobić niespodziankę i bezpłatnie zaoferować swoje usługi. Na specjalnej stronie możemy za pomocą kilku łatwych czynności uzyskać roczne statystyki dotyczące naszej poczty.

Co oferuje ToutApp? Oprócz prostych informacji (liczba wysłanych e-maili, procentowy podział otrzymanej i nadanej poczty) otrzymamy też znacznie ciekawsze dane. Na przykład, jaki procent osób, do których pisaliśmy, odpowiedział na nasze e-maile? W jakim miesiącu wysyłaliśmy najwięcej wiadomości i który z kontaktów był najczęściej przez nas używany.

ToutApp pokazuje również naszą aktywność w ciągu dnia w statystycznym tygodniu pracy. Na wykresie graficznym możemy zobaczyć, w jakich godzinach wysyłamy najwięcej e-maili, w jakich zaś w naszej skrzynce jest zupełny zastój. Dzięki ToutApp można dowiedzieć się na przykład, że mamy tendencję do ignorowania e-maili. Albo też, że odbiorcy, do których wysyłamy wiadomości odpowiadają nam stosunkowo rzadko.

Oferta ma, niestety, kilka wad. Pierwsza to czas. Od chwili wypełnienia formularza i udostępnienia ToutApp dostępu do danych konta może minąć kilka, nawet kilkanaście godzin. Przez ten czas musimy cierpliwie czekać, aż usługa „przemieli” podane informacje. Podobno jest to spowodowane dużą liczbą zainteresowanych darmową usługą. Może i tak, w każdym razie nie zbyt to dobra reklama dla ToutApp.

Druga wada to ograniczenia. W obecnej wersji z ToutApp skorzystać mogą jedynie użytkownicy Gmaila. A i tak trzeba się trochę przy tym napracować. Nie chodzi o konieczność udzielenia zgody dostępu do danych, ale dodatkowe atrakcje, jak ustawienie eksportu IMAP czy zmianę języka klienta pocztowego online na angielski. W przeciwnym razie ToutApp może mieć problemy z zebraniem informacji.

Nawet jeżeli nie planujemy korzystać na co dzień z usług ToutApp, warto zainteresować się startupem. Z tego typu zestawień możemy wyciągnąć kilka ciekawych dla nas informacji o własnej działalności. Jeżeli zaś będziemy chcieli podzielić się nimi - nic prostszego. ToutApp oferuje możliwość przesłania wyników badań do Twittera i Facebooka.

Na koniec jeszcze wiadomość dla osób wrażliwych na punkcie prywatności. Twórcy startupa zapewniają, że nikt nie ma wglądu w poddawane badaniom e-maile. Chyba że sami postanowimy je udostępnić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupGmaile-mail