Apple

Zrób sobie pancernego MacBooka z Thule Vectros

Jakub Szczęsny
Zrób sobie pancernego MacBooka z Thule Vectros
11

Gdybym miał komputer kosztujący nierzadko więcej, niż jedną średnią pensję statystycznego Polaka, to raczej nie chciałbym, żeby roztrzaskał się o podłogę. Tym bardziej byłoby mi szkoda, gdyby w trakcie użytkowania pokrył się nieestetycznymi rysami, otarciami lub wgnieceniami. Stąd właśnie dla wielu...

Gdybym miał komputer kosztujący nierzadko więcej, niż jedną średnią pensję statystycznego Polaka, to raczej nie chciałbym, żeby roztrzaskał się o podłogę. Tym bardziej byłoby mi szkoda, gdyby w trakcie użytkowania pokrył się nieestetycznymi rysami, otarciami lub wgnieceniami. Stąd właśnie dla wielu urządzeń na rynku są produkowane tzw. bumpery, które nakłada się na obudowę laptopa, by uchronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ciekawą propozycją jest natomiast akcesorium firmy Thule, która taką osłonę przeznaczyła dla MacBooków - Vectros.

Szewdzi pokusili się o testy, w trakcie których wykazano, iż osłona będzie w stanie ochronić nasz komputer przed upadkami nawet z wysokości jednego metra. To oznacza, że spadający z biurka laptop nie powinien efektownie roztrzaskać się o podłogę - o ile jest on obudowany w Vectrosa. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na zakup także i opcjonalnej osłony, nasz MacBook będzie także całkowicie odporny na zarysowania.

Ów bumper jest zbudowany w taki sposób, by skutecznie zaabsorbować uderzenie chroniąc przy okazji obudowany osłoną komputer. W przypadku uderzenia lub upuszczenia urządzenia, siła, która na pewno zrobiłaby krzywdę "gołemu" urządzeniu zostanie inteligentnie rozłożona na całą powierzchnię bumpera - a co za tym idzie, zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia komputera. Bumpery mają czasem to do siebie, że są słabo dopasowane do urządzenia i mogą one powodować przegrzewanie się urządzenia. Producent zapewnia jednak, że takie niedogodności w przypadku korzystania z Vectrosa nie wystąpią. Ponadto, komputer będzie dużo łatwiej chwycić, a i nie będzie się ślizgał na płaskim podłożu dzięki gumowym stopkom.

Osłona jest przeznaczona dla MacBooków o przekątnej ekranu wynoszącej 13 cali - jest ona bardzo prosta w montażu i oferuje bezpieczny sposób zamknięcia osłony - tak, by w razie upadku została ona na miejscu i jej przemieszczenie się nie spowodowało niespodziewanego uszkodzenia urządzenia. Inne wersje Vectrosa (dla innych urządzeń) będą dostępne od 2015 roku, a ta, o której wspominam powyżej trafi do sklepów już w październiku.

Grafika: 1, 2

Źródło: Thule

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu