Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Akcja Partnerska

#ZostańWDomu, firmy telekomunikacyjne robią co mogą, by ci to ułatwić

Kamil Świtalski
17

Ostatnie dni dla wielu z nas okazały się życiowym przewrotem. Rzeczy, które jeszcze kilka tygodni temu były na wyciągnięcie ręki i stanowiły element codzienności, nagle stały się owocem zakazanym. Na szczęście w 2020 roku zostanie w domu (po prostu, ale i aż) jest znacznie łatwiejsze niż byłoby do zrealizowania jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. I nie da się ukryć, że ogromna w tym wszystkim zasługa firm telekomunikacyjnych, które umożliwiają nam pracę zdalną i dostęp do ogromnych bibliotek multimedialnych na wyciągnięcie ręki. Bez opóźnień i problemów. Tak naprawdę to właśnie one są cichymi bohaterami ostatnich tygodni. I choć dotychczasowy zakres działania ich usług dla wielu prawdopodobnie byłby w pełni wystarczający, to firma T-Mobile w ramach wspierania wszystkich, by zostali w domu, przygotowała cały zestaw udogodnień, jednocześnie stale przypominając o tym, że trzeba zostać w domu.

 

Bezpiecznie i wygodnie. Przez internet i telefon

Dużo dyskutuje się ostatnio na temat trudnych zadań sieci telekomunikacyjnych. T-Mobile w ostatnim czasie odnotował ponad 40-procentowy wzrost połączeń wykonywanych przez ich klientów, a do tego wydłużył się także średni czas rozmów. Warto też mieć na uwadze, że korzystający z usług operatora generują obecnie 1/4 transferu więcej, niż ma to miejsce na co dzień. To w dużej mierze naturalne następstwo przejścia w tryb zdalnej pracy i nauki. Do tego dochodzi jeszcze brak możliwości spotkania się z najbliższymi. Automatycznie więc kontaktujemy się z nimi za pośrednictwem komunikatorów internetowych, których administratorzy odnotowują nawet zwielokrotnione (!) wzrosty zainteresowania.

Aby ułatwić te trudne chwile, firma T-Mobile chwilę po ogłoszeniu zamknięcia szkół i galerii handlowych wprowadziła dodatkowe pakiety danych dla klientów indywidualnych, na które składały się paczki 3 GB i 10 GB transferu. Z kolei w ostatni piątek firma udostępniła kolejne 5 GB darmowych pakietów danych. Od początku epidemii z tych paczek skorzystało już ponad 650 tysięcy osób. Pozostając jeszcze przy pakietach danych: T-Mobile do końca roku przedłużyło promocję GB za doładowanie, w ramach której wszystkie zasilenia konta o wartości 25 złotych i więcej (wykonywane za pośrednictwem aplikacji lub oficjalnej strony internetowej) premiowane są 10 GB dodatkowego transferu do wykorzystania. Wystartowała również specjalna promocja, w ramach której przez pierwsze dwa miesiące internetu domowego (zarówno w wersji mobilnej jak i światłowodowej) zapłacą tylko złotówkę. Szczegóły związane z ofertą znajdziecie tutaj.

Wszyscy zmuszeni do pracy zdalnej ucieszą się na wieść o łatwiejszym dostępie do takowej z usługami firmy. T-Mobile pozwala łatwo uzyskać licencję do profesjonalnych aplikacji Microsoftu: Office 365 oraz Teams. Korzystający z abonamentu, MIX-a lub ofert na kartę, mogą też sięgnąć po specjalnie przygotowaną usługę telekonferencyjną. Dzięki niej można połączyć się nawet z dwustoma użytkownikami dowolnej sieci bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania czy specjalistycznych narzędzi. To po prostu działa!

Nie tylko praca i nauka, ale także rozrywka

Ale internet to przecież dla wielu z nas nie tylko praca i opcja kontaktu z najbliższymi, ale także okno do świata rozrywki. Skoro nie możemy wyjść do kina — oglądamy filmy i seriale na platformach VOD. Tych na polskim rynku nie brakuje, a dynamicznie zmieniająca się oferta sprawia, że trudno narzekać na nudę i brak materiałów do zgłębienia. Prawdą też jest, że przynajmniej na jakiś czas możemy zapomnieć o spotkaniach z przyjaciółmi — więc wspólna sesja w ulubione gry wieloosobowe odpada. Na szczęście wysokiej jakości, szybkie, połączenia internetowe pozwalają nam komfortowo toczyć pojedynki w nawet najbardziej wymagających tytułach bez opóźnień i niemiłych niespodzianek. A jeżeli gry wideo Wam nie wystarczają, to sesje tradycyjnych RPG regularnie prowadzone są na rozmaitych platformach streamingowych, które gromadzą całe grupy widzów. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Klienci T-Mobile mogą teraz w prosty sposób skorzystać z pakietów oferujących tańszy dostęp do ogromnej bazy książek i audiobooków. W promocyjnej cenie mogą nabyć miesięczny dostęp do bazy e-booków Legimi (koszt: 19,90 za 30 dni) oraz e-booków i audiobooków (koszt: 34,90 zł za 30 dni) — czyli, kolejno, 20 i 10 złotych taniej niż na oficjalnej stronie usługi. Z usługi można skorzystać na czterech urządzeniach jednocześnie, a szczegóły dotyczące aktywacji znajdziecie na oficjalnej podstronie poświęconej promocji. Ponadto osoby decydujące się skorzystać z usług firmy mogą liczyć na 90 dni darmowego dostępu do usługi muzycznej TIDAL. Zarówno starzy, jak i nowi klienci zaś mogą korzystać z niej bez limitów, ponieważ platforma nie zużywa pakietu transferu danych.

Pełne wsparcie dla wszystkich — i to w każdej sytuacji!

Nie da się ukryć, że sytuacja dla wielu staje się coraz trudniejsza do zniesienia, a trzeba liczyć się z tym, że jeszcze chwilę potrwa. Dlatego to właśnie firmy telekomunikacyjne dostarczające nam usługi pozwalające na bezproblemowy kontakt z rodziną i przyjaciółmi są prawdziwymi bohaterami dla wielu z nas, dbając o to, by sieci wydalały z natłokiem zrzucanych na nich zadań. Poza tym robią co tylko w ich mocy, by nam ten czas umilić i jak tylko mogą — wspomóc tych, którzy walczą o ludzkie życie i zdrowie. Przy okazji dają nam chociaż odrobinę normalności w tej, co by nie mówić, wyjątkowo trudnej do zniesienia przez wielu z nas sytuacji.

Wpis powstał przy współpracy z firmą T-Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: