Ciekawe strony

Zostań Mentorem biznesu - Nowy serwis społecznościowy pkt.pl dla przedsiębiorców

Grzegorz Ułan
Zostań Mentorem biznesu - Nowy serwis społecznościowy pkt.pl dla przedsiębiorców
9

Jakiś czas temu informowaliśmy o poradniku Webshake.tv dla przedsiębiorców planujących założyć własną działalność gospodarczą - Akademia Biznesu. Uruchomiony właśnie został nowy serwis społecznościowy pomagający przedsiębiorcom w już prowadzonej działalności gospodarczej. Serwis jest autorstwa wydaw...

Jakiś czas temu informowaliśmy o poradniku Webshake.tv dla przedsiębiorców planujących założyć własną działalność gospodarczą - Akademia Biznesu. Uruchomiony właśnie został nowy serwis społecznościowy pomagający przedsiębiorcom w już prowadzonej działalności gospodarczej. Serwis jest autorstwa wydawcy pkt.pl, jednak tworzyć go będzie społeczność, którą twórcy chcą skupić wokół nowego portalu.

Przyznam szczerze, iż sam wygląd pokusił mnie do przyjrzenia się bliżej temu serwisowi. Wykonanie go poszło z duchem czasu, zresztą jak sam jego charakter społecznościowy. Nie podejrzewałbym wcześniej pkt.pl o tak innowacyjne podejście do tematu otwarcia się dla internautów.

Jest prosto, przejrzyście. Wchodzimy na stronę główną mamy od razu wyróżnioną wyszukiwarkę odpowiedzi na problemy, z którymi borykają się przedsiębiorcy. W przypadku nie znalezienia poszukiwanego rozwiązania, możemy dodać nasze pytanie do bazy i czekać na odpowiedź innych użytkowników.

Profile użytkowników również maksymalnie uproszczone. Mamy tu tylko opcję dodania zdjęcia, pod którym wyświetla się liczba komentarzy, rozwiązań i zgłoszonych problemów. Dodatkowo po prawej oznaczone są obserwowane przez nas tagi oraz zdobyte oznaki, zdobywane za aktywność na portalu. Budując tym samym wiarygodność wśród innych użytkowników serwisu.

Dodatkową funkcją przy każdym problemie czy też rozwiązaniu jest opcja "podbij". Kojarzy się nam z wiadomym innym serwisem, tutaj świadczy ona o ważności danego problemu czy też skali zainteresowania nim przez innych użytkowników. Można według tego kryterium wyświetlać wszystkie wątki, wybierając z listy rozwijanej "Najpopularniejsze". Oprócz tego sortować można tematy jako "Najnowsze", "Najczęściej komentowane" oraz "W Twojej okolicy". Ostatnia opcja nie ma jakiegoś przełożenia na rzeczywiste moje miejsce pobytu, gdyż nigdzie w profilu nie miałem możliwości jego określenia. Prawdopodobnie jeszcze nie jest ta funkcja wdrożona do końca.

Komentarze opatrzone są również systemem oceniania przez innych użytkowników. Pod avatarem każdego z nim widzimy progres w aktualnej jego oznace. Każdy nowy użytkownik dostaje tytuł "Prekursora".
Z poziomu szczegółów każdego wątku możemy udzielić swojej odpowiedzi lub dodać go do obserwowanych. Odpowiedzi mogą udzielać tylko zarejestrowani użytkownicy. Dodatkową opcją przy udzielaniu odpowiedzi jest "Propozycja winnego". Jest to chyba jedyna niezrozumiała dla mnie funkcja w tym serwisie. Może jednak w zamyśle twórców tkwi jakaś dalsza jeszcze nieokreślona funkcjonalność tego. Sam nie zauważyłem, aby była już w użyciu przez innych użytkowników. Mam nadzieję, że zostanie to niedługo wyjaśnione gdzieś na stronie serwisu, ku czemu ma to służyć.

Myślę, iż pomysł serwisu, sama jego idea jest jak najbardziej pozytywna. Z biegiem czasu, kiedy będzie już on wzbogacony o znaczną ilość treści, zgłaszanych problemów i ich rozwiązań, kiedy też system ocen udzielających odpowiedzi urośnie do wiarygodnych liczb, myślę, że będziemy mieli w sieci bardzo przydatny portal dla polskich przedsiębiorców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu