0

Zoom stanie się bezpieczny dla wszystkich, nie trzeba już za to płacić

Jeżeli nie mogliście doczekać się szyfrowania dla darmowych użytkowników komunikatora Zoom to mam dla Was dobrą wiadomość. Taka opcja nareszcie trafi do użytkowników.

2020 ewidentnie należy do Zooma — i innych komunikatorów, które stały się elementem naszej codzienności w tym szalonym roku. Zamknięcie, izolacja społeczna, ucieczka z biur — jak zwał, tak zwał. I patrząc na stale rosnącą liczbę zakażeń — nie wierzę, że szybko się to zmieni. Ale do tej pory szyfrowanie end-to-end Zoom oferował wyłącznie użytkownikom płacącym za dostęp do ich usługi, ci którzy zdzwaniali się „za darmo” mogli liczyć nie tylko na trochę utrudnień po drodze, ale także mogli zapomnieć o bezpieczeństwie, które oferowane było płatnym użytkownikom. Twórcy platformy ogłosili jednak, że Zoom rozpocznie wdrażanie szyfrowania również dla użytkowników którzy nie zostawili u nich ani centa — i testy rozpoczną już w przyszłym tygodniu.

Zobacz też: Zoom ma twardy orzech do zgryzienia. A wszystkiemu winna nasza prywatność  

Testy szyfrowania w darmowej wersji komunikatora potrwają 30 dni i nie będzie można skorzystać z nich w pokojach z nagrywaniem dźwięku, streamowaniem czy transkrypcją na żywo. Warto też zauważyć, że użytkownicy chcący aktywować szyfrowanie będą musieli robić to w każdej rozmowie z osobna, w ustawieniach. No cóż, lepiej późno niż wcale.

Zobacz też: Zoom nie zna barier i jako pierwszy trafia na ten pakiet urządzeń!