Komunikatory

Zoom nie zna barier i jako <em>pierwszy</em> trafia na ten pakiet urządzeń!

Kamil Świtalski
1

Zoom się nie zatrzymuje — i z każdym tygodniem jeszcze bardziej zaskakuje. Dziś dowiedzieliśmy się, że popularny komunikator trafi na cały szereg nowych urządzeń!

Ten rok bardzo dał w kość wielu z nam. Ale jak to w życiu: ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Ktoś zyskuje, a ktoś traci. Ale wielkimi wygranymi 2020 niewątpliwie pozostają firmy kurierskie i te świadczące usługi dostawcze, a także komunikatory. Umówmy się: gdyby nie Zoom, Microsoft Teams, Skype i spółka — pandemia byłaby dla wielu z nas jeszcze trudniejsza do przetrwania. To właśnie dzięki nim mogliśmy kontaktować się ze współpracownikami, klientami, rodziną i przyjaciółmi. Wśród największych wygranych bez wątpienia pozostają Teamsy oraz Zoom — dwa produkty, które niemal z dnia na dzień wspięły się na szczyt popularności. I mimo że wokół drugiej z nich było sporo "ale" i wątpliwości związanych z bezpieczeństwem połączeń — z większości wyszli oni obronną ręką. I cały czas stawiają na rozwój — niebawem ich dedykowane aplikacje będą dostępne (dosłownie) wszędzie.

Zobacz też: Zoom słucha swoich klientów! Szyfrowanie end-to-end dla wszystkich

Zoom wkrótce na Google Nest, Amazon Echo oraz Facebook Portal

Urządzenia takie jak Amazon Echo Google Nest czy Facebook Portal nad Wisłą nie należą do najpopularniejszych — ale mają swoje wierne grono użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie już domów bez tych gadżetów. Zoom obecnie pracuje nad własnymi produktami do wideokonferencji, ale w międzyczasie — zawitał na sprzęty konkurencji. Nie da się ukryć, że obecność na sprzętach tych trzech gigantów to spore zyski dla każdej ze stron: bo dotychczas żadne ze wspomnianych urządzeń nie mogło liczyć na aplikacje konkurencji. Teraz urządzenia Google, Amazona i Facebooka dostaną Zoom, który stał się dla wielu podstawowym narzędziem komunikacji w ostatnich miesiącach. Stosowna aktualizacja dla sprzętu ma nadejść już niebawem — jeszcze we wrześniu. Ile będziemy czekać na aktualizację w przypadku ekraników Amazonu i Google — jeszcze nie wiadomo, ale najprawdopodobniej trafią do użytkowników do końca roku.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu