Facebook

Integracja komunikatorów Facebooka staje się faktem. Instagramowe wiadomości już w Messengerze

Kamil Świtalski
Integracja komunikatorów Facebooka staje się faktem. Instagramowe wiadomości już w Messengerze
9

Facebook zaczyna integrację Messengera z Instagramem. Ogłoszono dziś zespolenie obu platform i zestaw nowych funkcji, które trafiają do komunikatorów.

O tym że Facebook planuje jeden, wielki, komunikator który połączy wszystkie ich popularne usługi (Instagram, WhatsApp, oraz — oczywiście — sam FB) wiadomo nie od dziś. Zuckerberg i spółka zapowiedzieli ten projekt już dłuższą chwilę temu. Od razu jednak uprzedzano, że trochę to potrwa i wszystko będzie docierać do użytkowników falami. Ale właśnie dziś nadpłynęła pierwsza fala integracji: na dobry początek wiadomości z Instagrama (Direct Messages - DM) trafiają do Messengera.

Prywatne wiadomości z Instagrama odczytacie teraz w Messengerze

Wszystkie dotychczas dostępne wyłącznie z poziomu Instagrama elementy będą dostępne także w aplikacji Messenger — ale nie oznacza to, że znikną bezpowrotnie z IG. Nic z tych rzeczy, najzwyczajniej w świecie użytkownicy będą mogli wybierać w której aplikacji jest im łatwiej prowadzić konwersacje. A skoro komunikator trafia jako "opcja" do starszego brata, to automatycznie nauczy się kilku nowych sztuczek. Od teraz również w prywatnych wiadomościach na Instagramie będzie można korzystać z reakcji, kolorów czatu, a nawet... wspólnego oglądania wideo z naszym rozmówcą. Ale żeby nie było że tylko jedna strona na tym zyskała, to Messenger również doczekał się kilku nowych elementów.

W Messengerze można będzie skorzystać z naklejek selfie jako reakcji, zaś wspólne oglądanie poszerza się o dostęp do IGTV. Fanów nowoczesnych komunikatorów pewnie ucieszy także funkcja znikających wiadomości, które wyparowują tuż po odczytaniu.

Na ten moment wszystkie funkcje dostępne są multiplatformowo i można z nich skorzystać i tu, i tu. Nie mam jednak złudzeń, że to potrwa wiecznie — ostatecznie pewnie FB będzie chciał wszystko ujednolicić i zamknąć w jednej aplikacji. Kiedy i jakiej? Tego jeszcze nie wiemy, ale juz teraz strach się bać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu