Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Aplikacje webowe

Zobaczcie jak ładnie rysuję

GU
Grzegorz Ułan
7

To było kwestią czasu, kiedy i do rysowania będziemy wykorzystywać AI. Google udostępniło właśnie eksperymentalny projekt AudoDraw, który bazując na algorytmach uczenia maszynowego, dopasowuje nasze odręczne rysunkowe próby do rzeczywistych kształtów.

Sam nigdy nie miałem smykałki do rysowania, jedyne kształty, który jakoś mi znośnie udawało się przelać na papier, to domki, kwiaty, rowery czy drzewa.

AutoDraw dopasowuje te bazgroły, a dokładniej kontury naszych dzieł do własnej bazy rysunków i w górnej części aplikacji proponuje własne, gotowe rysunki do wstawienia.

Oczywiście później sami możemy zmieniać ich kształt, wielkość, dodawać kolory do poszczególnych elementów, wprowadzać nowe pozycje czy nawet tekst.

Aplikacja działa zarówno w przeglądarce na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych. Na smartfonie będzie to oczywiście wygodniejsze, niż na komputerze przy pomocy myszki. Na koniec możemy pobrać nasze dzieło na dysk.

AutoDraw przyda się do okolicznościowych zastosowań, nie wiem, na przykład przy okazji tworzenia jakichś zaproszeń czy kartek na święta lub urodziny.

Więcej o tym projekcie możecie przeczytać na stronach Google albo od razu zabrać się do zabawy na stronie projektu AutoDraw.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: