Moje przemyślenia

Google Chrome (Mac i Linux) już bez znaczka beta!

Grzegorz Marczak
10

Google ogłosiło, że przeglądarka Chrome dla systemów Mac i Linux właśnie wyszła z wersji beta! Długo trzeba było czekać na ten moment dlatego tym bardziej jest on satysfakcjonujący, że w raz z stabilną wersją Chrome użytkownicy zyskują oprócz bardzo szybkiej przeglądarki również nowe ciekawe funkcjo...

Google ogłosiło, że przeglądarka Chrome dla systemów Mac i Linux właśnie wyszła z wersji beta! Długo trzeba było czekać na ten moment dlatego tym bardziej jest on satysfakcjonujący, że w raz z stabilną wersją Chrome użytkownicy zyskują oprócz bardzo szybkiej przeglądarki również nowe ciekawe funkcjonalności.

Dotychczas w Chrome mieliśmy możliwość synchronizacji między różnymi komputerami naszych ulubionych linków (bookmarks). W nowej stabilnej wersji dodana natomiast możliwość synchronizacji ustawień przeglądarki takich jak : storna domowa i ustawienia ostatnio odwiedzanych serwisów, wygląd (themes), ustawienia językowe itp. Jest też opcja która pozwala nam uruchomić każde z rozszerzeń w wersji anonimowej (incognito)

Finalny Chrome mocno wspiera też technologię HTML5:

"Our stable release also incorporates HTML5 features such as Geolocation APIs, App Cache, web sockets, and file drag-and-drop. For a taste of HTML5’s powerful features, try browsing through websites developed in HTML5 such as scribd.com, dragging and dropping attachments in Gmail, or by enabling the geolocation functionality in Google Maps. We’ve also given Chrome’s bookmark manager a facelift with HTML5"

To czego nie ma w najnowszej wersji Chrome dla Mac i Linux to integracja z Flashem. Takie rozwiązania są już wprawdzie testowane ale Google zdecydowało na wydanie finalnej wersji Flash 10.1 zanim zdecyduje się na włączenie go na stałe do Chrome.

Jak zaktualizować Chrome do najnowszej wersji ? Można nie robić nic i poczekać na automatyczną aktualizację. Jeśli jednak ktoś już teraz chciałbym pobawić się nową wersją przeglądarki od Google to może udać się pod adres google.com/chrome i po prostu zainstalować nową wersję (co zamierzam zaraz zrobić).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu