Ciekawe strony

Zobacz jakie aplikacje dostępne są dla Windows Phone 7. Microsoft uruchomił katalog on-line

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Zobacz jakie aplikacje dostępne są dla Windows Phone 7. Microsoft uruchomił katalog on-line
4

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że najważniejszym elementem współczesnych platform mobilnych są aplikacje. To one promują systemy oraz urządzenia pracujące pod jego kontrolą. Aplikacje są wyznacznikami możliwości platformy. Microsoft jest tego świadom i dlatego podobnie jak konkurencja udostępn...


Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że najważniejszym elementem współczesnych platform mobilnych są aplikacje. To one promują systemy oraz urządzenia pracujące pod jego kontrolą. Aplikacje są wyznacznikami możliwości platformy. Microsoft jest tego świadom i dlatego podobnie jak konkurencja udostępnia w sieci katalog aplikacji jakie dostępne są dla Windows Phone 7.

Wydaje się, że katalog nie tylko ułatwia użytkownikom odnalezienie interesujących aplikacji. Według mnie pełni on również funkcję promocyjną. Potencjalny nabywca smartphone'a z Windows Phone 7, może jeszcze przed zakupem telefonu sprawdzić czy platforma oferuje potrzebne mu oprogramowanie.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej katalogowi. Po pierwsze i chyba najważniejsze, katalog od startu dostępny jest w języku polskim. Wydaje się to oczywiste, szczególnie ze względu na fakt, że po ostatniej aktualizacji WP7, sklep udostępniony został również w Polsce. Osobiście nie zdziwiłbym się jednak gdyby ktoś zapomniał o polskiej (lub którejkolwiek innej) wersji językowej katalogu.

Wizualnie katalog nawiązuje do interfejsu Metro. W mojej ocenie jest to obecnie najbardziej przejrzysty i estetyczny katalog aplikacji dla mobilnej platformy. Poza tym, całość wydaje się bardzo standardowa. Mamy możliwość instalacji oprogramowania bezpośrednio z przeglądarki. Użytkownicy mają możliwość komentować i oceniać aplikacje. Pomimo tej wtórności, dobrze, że MS uruchomił taki serwis.

Katalog możecie znaleźć pod adresem: www.windowsphone.com/pl-PL/marketplace

PS. Teraz przydałby się jakiś godny uwagi telefon z Windows Phone 7.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu