Ciekawe strony

Internet przedstawiony w genialnie zrealizowanej interaktywnej infografice

Kamil Mizera
 Internet przedstawiony w genialnie zrealizowanej interaktywnej infografice
2

Zawsze uważałem, że Internet jest jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości. Powstał z myślą o dowodzeniu w warunkach wojny nuklearnej, a stał się przestrzenią, bez której trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie dzisiejszego świata. W globalny sposób przenika wszystkie dziedziny życia społ...

Zawsze uważałem, że Internet jest jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości. Powstał z myślą o dowodzeniu w warunkach wojny nuklearnej, a stał się przestrzenią, bez której trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie dzisiejszego świata. W globalny sposób przenika wszystkie dziedziny życia społecznego, od zwykłych ludzkich interakcji, po światową gospodarkę.

W czasach, gdy sieć jest wszechogarniająca, brak dostępu do niej traktowany jest jako rodzaj wykluczenia, a niektóre kraje wpisały prawo do niego nawet do konstytucji. Warto przyjrzeć się, jak dzisiaj wygląda to jedno z najdonioślejszych ludzkich osiągnięć na infografice przygotowanej przez OnlineSchools.org:

State of the Internet 2011
Infografika przygotowana przez OnlineSchools (link usunięty na prośbę twórców).

 

Oto dostajemy Internet w pigułce: jakie kraje starają się go ograniczać i kontrolować, gdzie jest najlepsza jakość połączenia, które części globu używają jakich serwisów społecznościowych? Czy wiecie, że istnieją 152 miliony blogów na świecie, że 89% maili to spam i tylko co piąty mieszkaniec krajów rozwijających się ma dostęp do sieci? Z infografiki dowiadujemy się również, że statystycznie około 23% spędzanego w internecie czasu przeznaczamy na social media, 10% na granie online a tylko 8% na wysyłanie maili.

Online Schools odwaliło kawał dobrej roboty przy tym projekcie. Wszystko jest bardzo czytelnie i jasno podane. Poziom nasycenia informacjami jest naprawdę duży, a dane zmieniają się real time. Szczególnie interesujące są dane dotyczące kategorii wiekowych i płciowych przedstawione za pomocą interaktywnych wykresów.

Gorąco Wam tę infografikę polecam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetinfografika