Ciekawe strony

Wizytówki online - Cardcloud

Grzegorz Ułan
Wizytówki online - Cardcloud
13

W sieci, aż roi się od różnej maści serwisów, umożliwiających tworzenie prostych wizytówek online. Cardcloud to serwis do tworzenia wizytówek, najbardziej zbliżonych funkcjonalnością do tradycyjnej ich wymiany i udostępniania swoim obecnym czy też potencjalnym partnerom biznesowym. Przy okazji wyda...

W sieci, aż roi się od różnej maści serwisów, umożliwiających tworzenie prostych wizytówek online. Cardcloud to serwis do tworzenia wizytówek, najbardziej zbliżonych funkcjonalnością do tradycyjnej ich wymiany i udostępniania swoim obecnym czy też potencjalnym partnerom biznesowym.
Przy okazji wydania aplikacji na Androida, chciałbym Was bliżej zapoznać z tym serwisem.

Samo przygotowanie takiej wizytówki, na stronach serwisu, jest bajecznie proste. Ogranicza się do przesłania swojego zdjęcia, loga. Wypełnienia formularza danych, które chcemy udostępnić, czyli adresu email, strony www jak i linków do swoich profili na serwisach społecznościowych.

Możemy tworzyć nieograniczoną liczbę takich wizytówek dla różnych kontaktów. Edytować, zmieniać, dodawać. No i oczywiście udostępniać, wysyłając na wskazane adresy e-mail.
Odbiorca nie musi posiadać konta w Cardcloud. Na pocztę odbiorcy przesłana zostaje gotowa wizytówka, taka, jaką ją stworzyliśmy, z opcją dodania do swoich kontaktów.

W przypadku, jeżeli udostępnimy swoją wizytówkę publicznie, odwiedzający będą mogli wysłać do nas prośbę o dodanie do kontaktów bądź ściągnąć naszą wizytówkę na swój komputer w postaci Vcard.

Wracając do wspomnianej aplikacji na Androida, to jest prawdziwy majstersztyk w wykonaniu. Rzadko spotyka się tak dopracowaną wizualnie i funkcjonalnie aplikację na tą platformę. Z dodatkowych opcji, niedostępnych przez stronę, należy wymienić wysyłanie wizytówek dla użytkowników, znajdujących się w pobliżu. Podobne rozwiązanie jak w aplikacji G+.

Spójrzcie teraz sami na wykonanie tej aplikacji:

Linki do pobrania aplikacji:

Android Market
App Store

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu