Startups

Pewnagrupa.pl między freelancerem a klientem

Grzegorz Marczak
Pewnagrupa.pl między freelancerem a klientem
86

Pewnagrupa.pl ma to być mówiąc w skrócie pośrednictwo między klientem poszukującym specjalistów do pracy a dobrymi freelancerami. Z tym, że do tego pośrednictwa dodane będzie coś więcej (coś na czym właśnie ma ten projekt zarabiać) czyli Project Management na potrzeby klienta, selekcja i polecani do...

Pewnagrupa.pl ma to być mówiąc w skrócie pośrednictwo między klientem poszukującym specjalistów do pracy a dobrymi freelancerami. Z tym, że do tego pośrednictwa dodane będzie coś więcej (coś na czym właśnie ma ten projekt zarabiać) czyli Project Management na potrzeby klienta, selekcja i polecani dobrych i zaufanych pracowników, regularne płatności, obsługa finansowo księgowa freelancerów itp. Nie będzie to więc kolejna inicjatywa sprowadzająca się do listy zleceniodawców i zleceniobiorców i zrobienia z tego giełdy pracy.

Nie jest chyba sekretem, że kiedy agencja wycenia nam projekt na np: 30 tysięcy złotych to przeważnie kończy on u freelancera który zarabia na tym pewnie 5 tysięcy (i to jak dobrze pójdzie). Oczywiście "agencja" dokłada do tego całą otoczkę kreatywności, indywidualnego podejścia, budowania wizerunku i dobre biuro po to aby robiło na kliencie efekt itp.

Do tej pory freelancerzy nie bardzo mogli konkurować z agencjami jeśli chodzi o zlecenia większych klientów (trochę uogólniam) którzy oprócz dobrze wykonanej pracy oczekiwali, że wszystkie problemy związane z projektem będą tak naprawdę na głowie zleceniobiorcy (co zapewniają im teoretycznie agencje). Z pomocą pewnagrupa.pl sytuacja ta się ma zmienić ponieważ każdy większy projekt wykonywany przez freelancerów ma mieć dedykowanego PM który będzie dbał o potrzeby klienta oraz nadzorował pracę związane z projektem.

Kolejny problem jaki może rozwiązać Pewnagrupa.pl to szukanie dobrych pracowników na zlecenie lub do projektów o mniejszym budżecie (startupy !), czyli takim który nie pozwala zatrudnić agencji. Wiele osób które pierwszy raz próbują swoich sił jako firma nie ma doświadczenia w współpracy z freelancerami, nie zna rynku, nie wie gdzie szukać pomocy, kto jest dobry a kto jest naciągaczem itp. Osobiście wiele razy dostaje pytania typu "czy nie mógł bym kogoś polecić (grafika, programisty) do nowo tworzonego projektu" Z pewnością ludzi którzy szukają fachowców za rozsądne pieniądze jest bardzo dużo - jeśli tylko Pewnagrupa.pl zrobi dobrą selekcję i będzie polecać naprawdę solidnych pracowników na zlecenia to ma szansę szybko zbudować sobie zaufanie na rynku.

Oczywiście z tego typu przedsięwzięciami związane jest też sporo zagrożeń. Przede wszystkim trzeba dysponować sporą widzą i dużą ilością kontaktów - patrząc jednak na osoby które tworzą tę firmę o to akurat się nie boję. Pytanie natomiast jak bardzo "pojemna" na zlecenia będzie taka firma - koordynowanie kilku projektów na raz może być bardzo, bardzo trudne i czasochłonne (tym bardziej, że prawdopodobnie większość ustaleń, planów i zarządzania projektem będzie to zadanie pewnejgrupy a nie freelancera).

Pewnagrupa.pl aby rozwinąć się w średniej wielkości biznes musi podejmować się zleceń z różnych kategorii - a jak wiadomo im większy zakres pracy tym też większe problemy z utrzymaniem ciągłości zleceń, zaangażowania współpracujących freelancerów itp.

Moim zdaniem Pewnagrupa.pl ma duży potencjał i duże możliwości natomiast będzie to z pewnością bardzo bardzo ciężki biznes, w którym jedna początkowa wpadka może przesądzić o wszystkim. Wiadomo jednak, że firma mimo iż jeszcze oficjalnie nie wystartowała (strona główna to na razie zaślepka) to już ma pierwszych większych zleceniodawców - o szczegółach, mamy się dowiedzieć jeszcze w tym tygodniu).

Życzę Arturowi Kurasińskiemu i kolegom tworzącym Pewnagrupa.pl samych sukcesów - pomysł jest dobry, a rynek szczególnie w tych czasach powinien być chłonny na efektywne cenowo dobre jakości usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu