Moje przemyślenia

Znowu ktoś zainwestował w Twittera - tym razem 300 milionów dolarów

GM
Grzegorz Marczak
1

Moja ulubiona łódź podwodna znowu dostała zastrzyk finansowy w postaci 300 milionów dolarów. Tym razem do grona inwestorów dołączył Prince Alwaleed bin Talal (Kingdom Holding Co) arabski miliarder którego majątek wycenia się na 21 miliardów dolarów. Wśród inwestycji księcia oprócz małego Tw...

Moja ulubiona łódź podwodna znowu dostała zastrzyk finansowy w postaci 300 milionów dolarów.

Tym razem do grona inwestorów dołączył Prince Alwaleed bin Talal (Kingdom Holding Co) arabski miliarder którego majątek wycenia się na 21 miliardów dolarów. Wśród inwestycji księcia oprócz małego Twittera znajdziemy również takie firmy jak General Motors, Apple czy News Corp.

Trzeba przyznać, że to naprawdę niezła suma jak za część firmy, która w tym roku nie osiągnie pewnie nawet 150 milionów przychodu. Trzeba jednak oddać Twitterowi, że nie marnotrawi pieniędzy, ma po prostu więcej niż potrzebuje więc pieniądze czekają spokojnie w banku. Jeśli ktoś się zastanawia po co w takim razie im kolejny inwestor odpowiedź jest prosta - na tym etapie bierze się już wszystko, szczególnie kiedy te inwestycje tak naprawdę stanowią podstawę wyceny firmy.

[źródło]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitter