Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Znana fanom Apple aplikacja wreszcie na Androida - Instapaper już dostępny

MK
Marcin Kamiński
11

Kiedy natrafimy na stronie internetowej na interesującą treść, nie zawsze mamy czas natychmiast się z nią zapoznać. Szczególnie na urządzeniu mobilnym typu telefon czy tablet. W takiej sytuacji najlepiej jest wykorzystać aplikację, która zapamięta wybrany przez nas adres lub fragment strony, abyśmy...

Kiedy natrafimy na stronie internetowej na interesującą treść, nie zawsze mamy czas natychmiast się z nią zapoznać. Szczególnie na urządzeniu mobilnym typu telefon czy tablet. W takiej sytuacji najlepiej jest wykorzystać aplikację, która zapamięta wybrany przez nas adres lub fragment strony, abyśmy później w dowolnym momencie mogli do niego wrócić. Na systemach iOS znakomicie w tej roli sprawdza się program Instapaper – od teraz jego możliwościami cieszyć mogą się również posiadacze Androida.

Instapaper to aplikacja znakomicie znana posiadaczom telefonów iPhone i tabletów iPad, lecz nowa dla osób mających w swoim urządzeniu mobilnym system Android. W wielkim skrócie, program pozwala na zapamiętywanie stron internetowych i umożliwia ich późniejszy odczyt w dowolnym miejscu, nawet bez dostępu do internetu.

Czym specjalnym wyróżnia się Instapaper na tle innych aplikacji? Przede wszystkich bardzo ciekawym wyglądem i możliwością dopasowania wyglądu czytanego tekstu do naszych aktualnych potrzeb oraz możliwości wykorzystywanego w danym momencie urządzenia. Z przeładowanej grafiką witryny internetowej uzyskamy czysty i łatwy w odbiorze tekst na jednolitym tle. W celu organizacji treści możemy tworzyć foldery, synchronizować zbiory pomiędzy różnymi urządzeniami, dzielić je ze znajomymi, a także skorzystać z trybu do czytania nocą.

Świeżo wydana wersja na Androida powstała z myślą o działaniu na małych tabletach typu Kindle Fire czy Nook Color, jak i większych urządzeniach jak Motorola Xoom. Aplikacja Instapaper zadziała również na praktycznie każdym telefonie z Androidem w wersji 2.1 lub wyższej. Jak przyznaje jednak sam twórca kodu – Marco Arment – przy tworzeniu programu koncentrowano się głównie na tabletach, gdyż dają one zdecydowanie większą wygodę podczas czytania tekstu. Większy ekran pozwala w bardziej komfortowy sposób chłonąć treść i nie męczyć wzroku.

Niestety miłośnicy systemu Android nie mają jeszcze dostępu do wszystkich opcji znanych z edycji Instapaper na iOS, lecz prace nad zmianą tej sytuacji już trwają.

Cena aplikacji Instapaper na Androida to 2,99 dolara. Czy warto? Oceńcie sami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobileinstapaper