Nokia

Znamy oficjalną cenę Nokii Lumia 930 w Polsce!

RK
Rafał Kurczyński
193

Nokia Lumia 930 jest przez wielu nazywana Lumią idealną. Bardzo ciekawy design, ekran o przekątnej 5 cali, bardzo potężna specyfikacja sprzętowa i domyślnie zainstalowany system Windows Phone 8.1. Znamy jej oficjalną cenę w naszym kraju, choć ta nadal nie jest dostępna w sprzedaży - nie jest tanio,...

Nokia Lumia 930 jest przez wielu nazywana Lumią idealną. Bardzo ciekawy design, ekran o przekątnej 5 cali, bardzo potężna specyfikacja sprzętowa i domyślnie zainstalowany system Windows Phone 8.1. Znamy jej oficjalną cenę w naszym kraju, choć ta nadal nie jest dostępna w sprzedaży - nie jest tanio, choć niektóre Lumie w dni swojej premiery bywały droższe.

Nokia Lumia 930 to najnowszy smartfon Finów i drugi telefon sprzedawany przez Nokię pod banderą Microsoftu, który to przejął dział mobilny tej firmy. Telefon nawiązuje wyglądem do modelów Icon i Lumia 925, co oznacza że kupując ten telefon dostajemy przepiękną aluminiową ramkę na bokach urządzenia oraz poliwęglanowy tył, który tak jak w poprzednich smartfonach Nokii, jest bardzo odporny na zarysowania, czy zdrapywanie się farby.

Przód Lumii 930 to panel frontowy pokryty grubą warstwą szkła hartowanego typu Gorilla Glass 3, kryjący pod sobą pięcio-calowy ekran Amoled with Clear Black (technologia znana z modeli N9, Lumia 900, czy Lumia 820) wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Oprócz tego, ekran wykorzystuje technologię PureMotion, Super Sensitive Touch i High Brigthness Mode, co oznacza, że w jednej Lumii znajduje się wszystko co najlepsze w Nokii - łącznie z 20-megapikselowym aparatem Pure View z tyłu urządzenia i 1,3 megapikselową kamerką do wideo-rozmów.

 

Zaskoczeniem jest również specyfikacja sprzętowa urządzenia, ponieważ nowa Nokia posiada podzespoły zbliżone od tych, które odnajdziemy w modelu Lumia 1520, co czyni 930-tkę urządzeniem flagowym. Sercem urządzenia jest procesor wyprodukowany przez Qualcomma - Snapdragon 800, wspierany dwoma gigabajtami pamięci operacyjnej RAM, a miłym zaskoczeniem jest pojemność urządzenia - kupując ten telefon dostaniemy aż 32 GB pamięci dyskowej, co powinno wystarczyć każdemu, nawet najbardziej zaawansowanemu użytkownikowi smartfona.

Można powiedzieć, że najnowszy telefon Nokii to połączenie Lumii Icon, 925 i 1520 w nowej, smukłej obudowie z jednoczesnym wykorzystaniem najnowszego wydania mobilnych kafelków w wersji 8.1.  Telefon został wyceniony w Polsce na2399 złotych, co moim zdaniem jest wysoką ceną, choć z drugiej strony - Lumia 1020 w dniu premiery kosztowała 2899 złotych. Podsumowując, jest to pierwsza Nokia z Windows Phone, która ma szansę zmierzyć się z flagowymi urządzeniami Samsunga, LG, Motoroli i Sonego używającymi systemu Android i wygrać z nimi atrakcyjną ceną, fenomenalnym aparatem, ciekawym i trwałym wykonaniem oraz ekranem mogącym pochwalić się dobrym odwzorowaniem kolorów, fenomenalną czernią oraz bardzo dobrą jakością i szczegółowością wyświetlanego obrazu. Co sądzicie o tej cenie?

Źródło informacji: Nokiaskleponline;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu