Nokia

Nokia Lumia 1020 vs Samsung Galaxy K Zoom - który fotograficzny telefon nagrywa filmy lepszej jakości?

Rafał Kurczyński
Nokia Lumia 1020 vs Samsung Galaxy K Zoom - który fotograficzny telefon nagrywa filmy lepszej jakości?
28

Spójrzmy na rynek smartfonów stworzony do celów fotograficznych, co widzimy? Nokie Lumie 1020 i Samsunga Galaxy K Zoom, który jest dosyć nowym urządzeniem. Który z nich lepiej nadaje się do kręcenia filmów? Test Steve Litchfielda polegał na spacerze z obydwoma fotograficznymi smartfonami w dłonia...

Spójrzmy na rynek smartfonów stworzony do celów fotograficznych, co widzimy? Nokie Lumie 1020 i Samsunga Galaxy K Zoom, który jest dosyć nowym urządzeniem. Który z nich lepiej nadaje się do kręcenia filmów?

Test Steve Litchfielda polegał na spacerze z obydwoma fotograficznymi smartfonami w dłoniach, rejestrując przy tym obraz wideo. Urządzenia nagrywały obraz w domyślnych, automatycznych ustawieniach aparatu, a efekty ich pojedynku możecie obejrzeć poniżej.

Jak dobrze widzicie, Nokia Lumia 1020 okazała się być niepokonana w kwestii płynności obrazu, zachowaniu bardzo dobrej jakości obrazu, optymalnej jakości filmów nagrywanych w ciemności oraz odwzorowaniu kolorów, które w urządzeniu Samsunga są po prostu zakłamane.

Jedyną bolączką telefonu Nokii okazało się być przybliżanie obrazu. W Lumii 1020 korzystamy z przybliżania cyfrowego, polegającego na obniżaniu rozdzielczości rejestrowanego obrazu, które jest przybliżaniem tracącym na jakości. Urządzenia Samsunga z technologią OIS, która wraz z fizycznym zoomem pozwala na zachowanie bardzo dobrej jakości obrazu, nawet podczas używania maksymalnego przybliżenia, co pozwoliło wygrać Samsungowi w przynajmniej jednej konkurencji tego pojedynku.

Nokia ma się czym pochwalić, ponieważ stworzyli smartfona, będącego tak naprawdę delikatną przeróbką Nokii Lumii 920, do którego udało im się zamontować świetny aparat PureView, który do tej pory mogliśmy odnaleźć jedynie w Nokii 808 (pewnie stąd nazwa kodowa Lumii 1020 - 909) i Lumii 920, choć o wiele słabszej jakości przechwytywanego obrazu.

Telefon wprowadzony w 3 kwartale 2013 roku robi wrażenie, będąc bardzo mocną konkurencją dla wielu budżetowych aparatów cyfrowych, czy też fotograficznych smartfonów, takich jak Samsung Galaxy S4 Zoom, czy Galaxy K Zoom. Mam nadzieję, że za jakiś czas, oddział Nokii, który od jakiegoś czasu znajduje się pod zarządami Microsoftu, stworzy godnego następce modelu 808 i Lumia 1020 z Windows Phone w jego najnowszej wersji.

Źródło informacji: MyNokiaBlog;

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoNokiaSamsungLumia 1020