Microsoft

Wiemy jakie Nokie zobaczymy w 2014 i w 2015 roku!

Rafał Kurczyński
Wiemy jakie Nokie zobaczymy w 2014 i w 2015 roku!
24

Nokia sprzedała cały dział mobilny Microsoftowi, o czym słyszeliście niejednokrotnie. Microsoft Mobile - bo tak nazywa się dział, gdzie od niedawna pracują dawni pracownicy Nokii, rozwija oprogramowanie i tworzy urządzenia na zamówienie Microsoftu, choć rozwijają również smartfony Nokii, które zosta...

Nokia sprzedała cały dział mobilny Microsoftowi, o czym słyszeliście niejednokrotnie. Microsoft Mobile - bo tak nazywa się dział, gdzie od niedawna pracują dawni pracownicy Nokii, rozwija oprogramowanie i tworzy urządzenia na zamówienie Microsoftu, choć rozwijają również smartfony Nokii, które zostały ukazane światu i te, które dopiero nadchodzą.

Prawdopodobnie wszyscy myśleliśmy, że ostatnimi Nokiami Lumiami będą modele 630 i 930, jednak okazuje się, że dzięki naszemu niestrudzonemu @evleaks dowiadujemy się, że Nokia wyprodukuje jeszcze osiem urządzeń, z czego aż cztery zobaczymy w tym roku, choć z drugiej strony, prawdopodobnie jeden z high-endów może być urządzeniem flagowym Microsoft Mobile, nie Nokii.

Pierwszym z telefonów, o którym już kiedyś mieliśmy przecieki, jest Nokia Rock, będąca tak naprawdę modelem Lumia 530 opartym o najnowszego Windows Phone 8.1 GDR1 (Lumia Cyan). Zobaczmy go na półkach sklepowych już w okolicach czwartego kwartału tego roku, a jego cena najpewniej będzie jeszcze niższa od ceny Lumii 630, którą można kupić już za około 700 złotych.

McLaren ma być tegorocznym flagowcem (najpewniej przebijającym pod wieloma względami model 930). Telefon ma być pierwszym smartfonem Nokii z funkcją 3D Touch, a na półkach sklepowych zobaczymy go już latem tego roku. Najpewniej będzie to Lumia 1530.

Sama funkcja 3D Touch to fajna ciekawostka, pozwalająca na wykonywanie gestów nad ekranem urządzenia, choć z drugiej strony, coś podobnego widziałem już w Samsungu Galaxy S4, ciekawe, czy zrobią to lepiej.

Nokie Tesla Superman będą to urządzenia, które najpewniej zasilą średnią półkę cenową, więc spokojnie można uznać, że do czynienia mamy z modelami Lumia  730 i 830.

2015 rok również pod znakiem Nokii

Prawdopodobnie ostatnimi urządzeniami z Windows Phone, które zadebiutują pod logiem Nokii będą modele Makepeace, Dempsey, Cityman, Talkman. 

Makepeace i Dampsey nadal pozostają zagadką, jednak zgaduje, że będą to niewielkie ewolucje modeli 630 i 530, Cityman ma być kolejnym phabletem firmy, co klasyfikuje go jako model Lumia 1330, a ostatni, Talkman ma stać się nowym flagowcem firmy, co nieco gryzie się z modelem McLaren, więc najpewniej będzie to pierwszy smartfon Microsoft Mobile.

Jak więc widzicie, Nokia jeszcze nie zginęła, dzięki czemu zobaczymy całą gamę odświeżonych Lumii, choć odpowiedzialny będzie za nią już sam Microsoft. Jestem bardzo ciekawy modelu McLaren, ponieważ funkcja Touch 3D w Windows Phone jeszcze nie występowała - to może być świetna premiera. Pozostaje jednak pytanie, co z Nokią Lumia 1030?

Źródło informacji: Evleaks; Grafiki: PhoneArena; DailyTech

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu