Miniblog

Znamy już ceny tabletu z Mac OS X

MM
Michał Majchrzycki
6

Kiedy przed paroma dniami opisywałem Modbooka Pro - tablet z Mac OS X na pokładzie - pojawiło się całkiem sporo komentarzy pod tekstem. Wielu interesowało, czy wprowadzanie na rynek urządzenia nie narusza czasem licencji firmy Apple. Inni z kolei zastanawiali się, ile będzie kosztował tablet. O ile...

Kiedy przed paroma dniami opisywałem Modbooka Pro - tablet z Mac OS X na pokładzie - pojawiło się całkiem sporo komentarzy pod tekstem. Wielu interesowało, czy wprowadzanie na rynek urządzenia nie narusza czasem licencji firmy Apple. Inni z kolei zastanawiali się, ile będzie kosztował tablet. O ile na pierwsze pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ceny Modbooka zostały już ujawnione.

Tablet firmy Modbook, który jest przerobionym 13-calowym MacBookiem Pro, dostępny będzie w sprzedaży na terenie USA za cenę 3,499 dolarów. Sporo? Niczego innego się nie spodziewałem po modyfikacji notebooka firmy Apple. W zamian za to użytkownik oprócz wszystkich funkcji Mac OS X i większości MacBooka otrzymuje dodatkowo m.in. roczną gwarancję ze strony firmy Modbook. Nic dziwnego, bo ingerując w komputer Apple'a, traci się oryginalną gwarancję. Inne ciekawostki to chociażby dysk SSD (64GB Nishara™), brak kamery iSight czy drugiego portu USB. Podejrzewam, że oferta zainteresować może przede wszystkim grafików, którzy przyzwyczajeni są do pracy z systemem Mac OS X.

Grafika: Modbook Inc.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletiPadMac OS Xwacom