Miniblog

CyanogenMod kolejny raz stawia na alternatywne rozwiązania

Michał Majchrzycki
9

Jedna z najpopularniejszych alternatywnych modyfikacji Androida na rynku znowu wprowadza ciekawe, często autorskie zmiany. Wcześniej w CyanogenMod 9 pojawił się własny odtwarzacz muzyczny. Teraz przyszła pora na kolejną zmianę - menadżera ROM. Twórcy CyanogenModa twierdzą, że w ten sposób dbają o ot...

Jedna z najpopularniejszych alternatywnych modyfikacji Androida na rynku znowu wprowadza ciekawe, często autorskie zmiany. Wcześniej w CyanogenMod 9 pojawił się własny odtwarzacz muzyczny. Teraz przyszła pora na kolejną zmianę - menadżera ROM. Twórcy CyanogenModa twierdzą, że w ten sposób dbają o otwartość systemu, mnie się zaś wydaje, że bardziej zależy im na własnych rozwiązaniach.

Dotychczas wersje popularnego CM rozpowszechniane były z wbudowaną aplikacją ROM Manager. Dzięki niej użytkownik może zarządzać ROMami, instalować aktualizacje, uruchamiać system w trybie recovery itp. Dodatkowe funkcje to tworzenie kopii zapasowych. Aplikacja występuje również w płatnej wersji Premium. Prawdę mówiąc rzadko korzystam z ROM Managera - łatwiej mi uruchomić system w trybie recovery i samemu instalować aktualizacje czy nowe wersje Androida. Zespół rozwijający CyanogenModa postanowił jednak zastąpić ROM Managera własną aplikacją z innego względu.

Jak poinformował serwis Android Police, w najnowszych wersjach nightly CM jest już domyślnie zainstalowany inny menadżer - OTA Update Center. Zdaniem twórców CM jego zaletą jest otwartość (czego nie można było powiedzieć o ROM Managerze). Dodatkowo dzięki wsparciu ze strony społeczności rozwijającej CM, OTA Update Center będzie błyskawicznie informował nas i umożliwiał pobieranie najnowszych wersji systemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu