Nokia

Znamy cenę i przybliżoną datę premiery Nokia X2 w Polsce

Konrad Kozłowski
Znamy cenę i przybliżoną datę premiery Nokia X2 w Polsce
21

Microsoft zaprezentował dzisiejszego ranka nowy model smartfonu z Androidem i zgodnie z oczekiwaniami jest nim Nokia X2. Producent odświeżył podzespoły urządzenia oraz ulepszył nakładkę na Androida, która jeszcze bardziej nawiązuje do systemu Windows Phone. Poznaliśmy już odpowiedzi na jedne z cieka...

Microsoft zaprezentował dzisiejszego ranka nowy model smartfonu z Androidem i zgodnie z oczekiwaniami jest nim Nokia X2. Producent odświeżył podzespoły urządzenia oraz ulepszył nakładkę na Androida, która jeszcze bardziej nawiązuje do systemu Windows Phone. Poznaliśmy już odpowiedzi na jedne z ciekawszych pytań, czyli kiedy i w jakiej cenie Nokia X2 pojawi się w Polsce.

Okazuje się, że na premierę drugiej generacji smartfona Nokii z Androidem przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Telefon ma zawitać nad Wisłę na przełomie sierpnia i września - niestety na chwilę obecną nie jest jeszcze znana konkretna data. Wiemy natomiast, że cena sugerowana wyniesie 599 złotych.

W dniu premiery Nokia X została wyceniona na poziomie 499 złotych, co oznacza że druga generacja smartfonu w momencie pojawienia się na rynku będzie droższa o dokładnie sto złotych. Warto dodać, że aktualnie Nokię X można zakupić jedynie za 375 złotych - cena na oficjalnie stronie producenta to 475 złotych, lecz każdy może skorzystać ze zwrotu "stówki" przy zakupie tego telefonu.

Biorąc pod uwagę lepszą specyfikację nowej Nokii X2 oraz faktycznie fajnie prezentujące się usprawnienia w oprogramowaniu kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za X2 nie jest w mojej opinii wygórowana. Wielka szkoda jednak, że telefon ten trafi na sklepowe półki tak późno.

W sprawie aktualizacji starszych modeli (Nokia X oraz XL) odpowiedź Nokii była dość wymijająca. Producent "nieustannie pracuje nad wprowadzaniem innowacji w smartfonach z linii Nokia X". Czy można to odczytać jako plany udostępnienia aktualizacji? Myślę, że tak, choć nie wierzę w pojawienie się pełnego wachlarzu funkcji zaprezentowanych w modelu X2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftNokianokia x2