Nokia

Nokia odlicza do premiery kolejnych modeli z Androidem

Konrad Kozłowski
Nokia odlicza do premiery kolejnych modeli z Androidem
29

Telefony marki Nokia wyposażone w Androida stały się faktem kilka miesięcy temu. Czy rynki gotowe są na kolejne modele z serii "X", za którymi tym razem miałby stać już Microsoft? Niezależnie od tego Nokia rozpoczęła odliczanie. Odliczanie do "zielonej premiery". Jeżeli odwiedzicie dziś jedną z p...

Telefony marki Nokia wyposażone w Androida stały się faktem kilka miesięcy temu. Czy rynki gotowe są na kolejne modele z serii "X", za którymi tym razem miałby stać już Microsoft? Niezależnie od tego Nokia rozpoczęła odliczanie. Odliczanie do "zielonej premiery".

Jeżeli odwiedzicie dziś jedną z podstron bloga Nokii to napotkacie na sporych rozmiarów pole odliczające. Pamiętacie jak przed premierą Nokii X na niemal wszystkich lokalnych profilach producenta pojawił się kolor zielony? To właśnie ta barwa jest tłem timera odliczającego do ważnego według Nokii wydarzenia. Android? Całkiem prawdopodobne.

Gdybym miał oprzeć swoje przewidywania jedynie na podstawie tej informacji wcale nie byłbym aż tak przekonany o premierze kolejnych modeli Nokii z Androidem. Dotychczasowe smartfony nie zadomowiły się jeszcze na wszystkich rynkach, gdzie zostały wprowadzone do sprzedaży, a pojawienie się następnych mogłoby zostać odebrane, jako przyznanie się do popełnia pewnego błędu przy przygotowywaniu Nokii X i/lub Nokii XL.

Najczęściej powtarzanym zarzutem wobec Nokii X jest niewystarzająca wydajność. O ile dla popularnych "zwykłych użytkowników" specyfikacja Nokii X może okazać się dostateczna, lecz nieco bardziej wymagający klienci mogli czuć się zawiedzeni propozycją Nokii. A takich przecież nie brakuje.

Dlatego prezentacja "Nokii X2" wydawała się kwestią czasu i specyfikacja, która wyciekła do Sieci zdaje się potwierdzać zbliżającą się premierę. To właśnie to przekonuje mnie najbardziej o zbliżającym się wydarzeniu. Nadchodzący model ma cechować się większym bo 4,3-calowym ekranem, lecz o tej samej rozdzielczości co poprzednicy - 800 na 480 pikseli. Wewnątrz umieszczony miałby być dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1.2GHz i 1GB pamięci RAM. Tylna kamera pozwalałaby na robienie zdjęć w rozdzielczości 5 megapikseli, a przednia 1,3 megapiksela. Pod ekranem Nokia miałaby umieścić fizyczny przycisk domowy.

Nokii X2 miałyby towarzyszyć pokrewne modele, podobnie jak wyglądało to z Nokią X wraz z którą poznaliśmy wersje X+ oraz XL. Do dnia premiery wstrzymam się jednak z jakimikolwiek ocenami działalności Nokii Microsoftu w tej sprawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu