Mobile

Znamy cenę i datę premiery HTC One M9 w Polsce

Tomasz Popielarczyk
Znamy cenę i datę premiery HTC One M9 w Polsce
11

HTC One M9 - najnowszy smartfon tajwańskiej firmy lada moment zadebiutuje na polskim rynku. Na dzisiejszej konferencji w Warszawie firma ujawniła kolejne ciekawostki na temat swojego urządzenia, a także szczegóły dotyczące dystrybucji nad Wisłą. HTC One M9 w Polsce będzie dostępny już od pierwszy...

HTC One M9 - najnowszy smartfon tajwańskiej firmy lada moment zadebiutuje na polskim rynku. Na dzisiejszej konferencji w Warszawie firma ujawniła kolejne ciekawostki na temat swojego urządzenia, a także szczegóły dotyczące dystrybucji nad Wisłą.

HTC One M9 w Polsce będzie dostępny już od pierwszych dni kwietnia (oficjalny debiut w sprzedaży zaplanowano na 3 kwietnia). Cenę smartfona ustalono na 3149 złotych. Już dziś będziemy mogli go znaleźć w przedsprzedaży w sieci Euro. Pierwszym operatorem komórkowym, do którego trafi urządzenie będzie natomiast Play. Tutaj klienci będą mogli liczyć na specjalny prezent w postaci złotego numeru przyznawanego wraz z podpisaniem umowy. Do Polski trafią dwie wersje kolorystyczne urządzenia: srebrno-złota oraz ciemnoszara.

Przy okazji premiery smartfona poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących samego urządzenia. Przedstawiciele HTC skupili się tutaj na wykonaniu urządzenia. Okazuje się, że to, co najbardziej się zmieniło w One M9 jest niewidoczne na pierwszy rzut oka. Na wykonanie pojedynczego egzemplarza smartfona potrzeba aż 300 godzin. Cały etap to 70 kroków, które zwieńcza ręczne (!) wykończenie. Co ciekawe, urządzenie zostało poddane również bardzo rygorystycznym testom: spędziło 168 godzin w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach, a także tysiąc (!) razy upadło na beton. W teorii wygląda to imponująco. Oby przekładało się również na praktykę (na co akurat w przypadku HTC można liczyć).

Oczywiście HTC to również produkty z linii Re - gogle RE Vive oraz opaska RE Grip - ale ich w Polsce prędko nie zobaczymy. Gogle mają zadebiutować pod koniec roku. Opaska pojawi się zapewne nieco wcześniej. Ich dostępność na naszym rynku pozostaje jednak póki co wielką niewiadomą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu