Google

To już koniec Nexusa 5 w Sklepie Google

Jakub Szczęsny
To już koniec Nexusa 5 w Sklepie Google
14

Flagowiec flagowców z Androidem - Nexus 5 właśnie przestał być dostępny w Sklepie Google. Jeden z pracowników Google oświadczył blogowi The Verge, iż o ile niektóre akcesoria dla tego urządzenia są jeszcze dostępne, firma skupia się na Nexusie 6 (i zapewne na kolejnym, albo kolejnych Nexusach). Wysz...

Flagowiec flagowców z Androidem - Nexus 5 właśnie przestał być dostępny w Sklepie Google. Jeden z pracowników Google oświadczył blogowi The Verge, iż o ile niektóre akcesoria dla tego urządzenia są jeszcze dostępne, firma skupia się na Nexusie 6 (i zapewne na kolejnym, albo kolejnych Nexusach). Wyszukiwanie tego urządzenie w Sklepie, gdzie był dostępny bezpośrednio od giganta wskazuje na to, że ten model urządzenia nie jest już dostępny.

Owa informacja świetnie pasuje do doniesień z końca 2014 roku, które mówiły o tym, iż Google zaprzestał produkcji tego naprawdę udanego urządzenia i kiedy tylko Nexusa 5 zabrakło w magazynach, po prostu znikł. Google odnosiło się jeszcze do kwestii Nexusa 5 - ten miał być dostępny w Google Play oraz u wybranych partnerów w pierwszym kwartale tego roku - jak widać wszystkie te informacje się sprawdziły.

Nexus 5 to w dalszym ciągu świetne urządzenie

Mimo, iż Androidem nie zajmuję się tak intensywnie, jak platformą Microsoftu, zawsze wskazywałem Nexusy od Google jako te urządzenia z zielonym robocikiem na pokładzie, które bardzo chciałbym mieć. Nexus 4, a potem "piątka" wywarły na mnie niesamowite wrażenie - szczególnie z tego względu, że oferowały niezły design i to, co w Androidzie lubię najbardziej. Zupełny brak nakładek producenckich. I o ile cenię sobie TouchWiza w serii Note (tak, wiem - lubi przyciąć), tak na ekranie do 5,2 cala życzyłbym sobie zawsze pozbawionego wszelkich "udziwnień" Androida. Ponadto, linia Nexus charakteryzuje się zawsze bardzo wydajnymi urządzeniami w świetnym stosunku jakości do ceny, no może oprócz Nexusa 6, który okazał się być oczywistą przesadą - jest za duży, za drogi i tym samym nieco mniej atrakcyjny.

Natomiast Nexus 5, mimo Snapdragona 800, "tylko" 2 GB pamięci RAM to w dalszym ciągu świetna propozycja - dostępna m. in na Allegro w cenie od 1100 złotych za nówkę. Jeśli zastanawiacie się nad nowym telefonem... dlaczego nie miałby to być Nexus 5?

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: TheVerge, Google Store

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nexusgoogle nexusnexus 5